عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس:

سخنرانی ترامپ در سازمان ملل جاهلانه بود/ برجام قرارداد ایران با آمریکا نیست

شناسه خبر: NzgxMzM /

نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس با بیان اینکه سخنرانی رییس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل آنچنان شعاری، بی‌محتوا و جاهالانه بود، گفت: دود خروج یک‌جانبه از برجام به چشم خود آمریکایی‌ها خواهد رفت.

تنکابن24، ولی‌الله نانواکناری طی گفت‌وگویی با اشاره به سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل، این سخنان را بسیار سخیف و بی‌ارزش دانست و اظهار کرد: از فردی که ابتدایی‌ترین اصول دیپلماسی را نیاموخته و الفبای روابط دیپلماتیک را نمی‌داند بیشتر از این انتظاری نمی‌رود.


وی افزود: سخنرانی رییس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل آنچنان شعاری، بی‌محتوا و جاهالانه بود که اثبات می‌کند مذاکره با این شخصیت بی‌خرد اصلا معنا ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: سخنان سخیف ترامپ و نادیده گرفتن واقعیت جمهوری اسلامی توسط وی، عمق بی‌اطلاعی و سطحی‌نگری رییس‌جمهور آمریکا را نشان می‌دهد.

نانواکناری با بیان اینکه تهدیدات ترامپ درمورد خروج آمریکا از برجام مشخص‌کننده میزان جاهلیت رییس‌جمهور آمریکا است، گفت: دود خروج یک‌جانبه از برجام به چشم خود آمریکایی‌ها خواهد رفت.

 

وی در پایان با بیان اینکه برجام قراردادی میان تنها دو کشور نیست و کشورهای ۱+۵ نیز در آن نقش دارند، بیان کرد: خروج آمریکا از برجام تنها باعث حمایت این کشورها از ایران و شکل‌گیری اتحاد آنها علیه ایالات متحده خواهد شد.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه