دادستان ساری:

۱۲ منزل روستایی در سوادکوه شمالی با حکم قضایی تخریب شد

شناسه خبر: NzgxMDI /

دادستان ساری گفت: با صدور حکم دادگاه و تایید داگاه تجدید نظر با حضور نمایندگان دستگاه قضایی و ماموران انتظامی، حکم تخریب ۱۲ منزل در روستای میارکلای شهرستان سوادکوه شمالی اجرا شد.

تنکابن24، حجت‌الاسلام اسدالله جعفری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روستای میارکلا در کنار چند روستای دیگر منطقه در زمان احداث سد البرز برای آبگیری جزو روستاهایی بود که زیر آب می‌رفت.

وی افزود: در این راستا بیش از ۸۰ نفر از اهالی اراضی و خانه‌های خود را به شرکت آب منطقه‌ای واگذار کردند و از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۳ عملیات ارزیابی و تملک انجام و قیمت خانه‌ها و اراضی مشخص شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران تاکید کرد: پول این منازل و اراضی چندین سال پیش، توسط دولت به مالکین پرداخت شده و امروز دولت قصد تصرف ملک خود را دارد.

سخنگوی دادگستری کل استان مازندران تصریح کرد: در این خصوص ۱۲ خانه روستایی که از چندین سال پیش و پس از واگذاری هیچ گونه تعمیراتی نداشته و اکثراً چوبی و گلی هستند، با اجرای حکم قضایی، تخریب شدند.

جعفری خاطرنشان کرد: تخریب صورت گرفته با بحث تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز کاملاً متفاوت است و حکم تخریب فوق‌الذکر با توجه به دریافت پول خانه توسط مالک و لزوم انجام تخلیه، پس از صدور رای دادگاه و تایید دادگاه تجدید نظر اجرایی شده است.

وی در پایان یادآور شد: در واقع شرکت آب منطقه‌ای نسبت به تخریب املاک خود که سال‌ها پیش خریداری کرده و چندین سال جهت تخلیه به مالکین سابق فرصت داده بود، اقدام کرده است.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه