جهان بابت کشتار مظلومان میانمار تنبیه خواهد شد

شناسه خبر: NzgwNTc /

بشریت معاصر برای رهایی از عقاب الهی باید فوری با استغفار به جبران مافات و رهایی مظلومان میانمار از ظلم جاری و مجازات مسببان این فاجعه بپردازد.

تنکابن24 به نقل ازبلاغ، اظهار نفرت از جانیان امریکایی و صهیونیستی و تظاهرات و راهپیمایی توام با اعتراض، هرچند که خیلی به‌لحاظ معنوی و روانی لازم و ضروری است اما چه مشکلی از مظلومان میانمار را در صحنه عمل حل می‌کند، هر روز صدها مسلمان میانماری در کمال سکوت و مظلومیت کشته و سوزانده می‌شوند، و ما دل‌مان خوش به دلسوزی و حداکثر شرکت در یک راهپیمایی فانتزی است.
 
دنیای خجلت‌آور

دنیا را اگر از ریشه دنائت بدانیم، پست‌تر از این نمی‌شود که هر روز این مظهر دنائت جلوی چشمان خود قتل عام و کشتار هزاران انسان بیگناه را ببیند که به هیچ جرمی به بدترین و قسی‌ترین شیوه جلادی می‌شوند و او هیچ اقدامی جز اعتراض را از ساکنان خود شاهد نباشد.
 
در عصری نفس می‌کشیم که هوای آن آلوده به شعله‌های مسلمان کشی و اسلام ستیزی است و این نیز تبدیل به ایدئولوژی گشته است.
 
واقعاً تراوش روح لطیفی که می‌گفت: بنی آدم اعضای یکدیگرند، که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار، توکز محنت دیگران بی‌غمی، نشاید که نامت نهند آدمی. باید این روزها را می‌دید تا یقین می‌آورد که روزی سراده‌های او بمثابه افسانه‌ای تخیلی تلقی خواهد شد.
 
غربت مسلمانی در جهان اسلام

اگر سعدی آن‌چنان سرود، تربیت‌شده مکتبی بود که پیامبر عظیم‌الشان آن دین می‌فرمود: "مَثَل مؤمنان در دوستی و ابراز رحمت و عاطفه به یکدیگر، مثل پیکر است. هرگاه عضوی از آن دردمند شود، دیگر اعضای پیکر، با بی خوابی و تب، با آن عضو هم دردی می کنند".
 
قرآن کریم نیز در آیه 32 سوره مائده می‌فرماید: "هر کس، فردی را بدون ارتکاب قتل یا فساد در روی زمین بکشد، چنان است که گویی همه انسان ها را کشته و هر کس انسانی را از مرگ رهایی بخشد، چنان است که گویی همه مردم را زنده کرده است".

 

 

آن پیامبر رحمه للعالمین نیز می‌فرماید: " مردم آنگاه كه ظالم را ببينند و او را باز ندارند، انتظار مى‏رود كه خداوند همه را به عذاب خود گرفتار سازد. (نهج الفصاحه ص323 )
 
ساکتان نیز از ظالمان هستند

و یا سیدالساجدین در فرازی از دعای هشتم صحیفه سجادیه می‌فرماید: "خدايا به تو پناه مى ‏برم... از اين كه ظالمى را يارى كنيم و يا مظلوم و دلسوخته ‏اى را بى ‏ياور گذاريم و يا آنچه حق ما نيست بخواهيم".
 
واقعاً در برابر ظلم فاحش و انکارناپذیر میانمار و انسان‌های مظلوم آن، که دست بر قضا مسلمان نیز هستند و اتفاقاً به جرم مسلمان بودن این‌گونه سلاخی می‌شوند، دنیا و از جمله ما مسلمانان مدعی پیروی از اسلام و اهلبیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام چه اقدام عملی انجام داده‌ایم؟

 

 

آیا اگر خود به‌جای این مظلومان می‌بودیم، این حد از حمایت را که از یک محکوم‌کردن و شرکت در راهپیمایی اعتراضی فراتر نمی‌رود، را کافی می‌دانستیم و با دلی آرام از حمایت مسلمانان ایران آسوده، جان می‌دادیم و سوزش سوختن در آتش و کباب و جزغاله‌شدن را می‌پذیرفتیم؟

ظالم و مظلوم در مکتب امام خمینی(ره)

در آموزه‌های آن پیرجماران نیز مگر نبود که ما مدعی هر فریاد مظلومی هستیم که در هرکجای زمین به گوش برسد؟
 
در اندیشه سیاسی حضرت امام خمینی(ره) رهبر فقید انقلاب اسلامی ، حمایت از مستضعفین و مظلومان هدفی است که انقلاب اسلامی را فراتر از مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی امتداد داده و آن را همچون حلقه ای با تمامی جنبشهای اسلامی بلکه کلیه خیزش های رهایی بخش مرتبط می سازد. امام خمینی (ره) در همین زمینه فرموده اند: "ما طرفدار مظلوم هستیم ، هرکسی در هر قطبی که مظلوم باشد، ما طرفدار آنها هستیم، فلسطینی‌ها مظلوم هستند و اسرائیلی‌ها به آنها ظلم کرده‌اند، از این جهت ما طرفدار آنها ( فلسطینی‌ها ) هستیم.» تلاش برای تشکیل جبهه واحد مستضعفین یکی از محورهای اساسی اندیشه سیاسی حضرت امام خمینی ( رحمه الله) بود. امام خمینی می‌فرمودند: "مستضعفین جهان، چه آنها که زیر سلطه آمریکا و چه آنها که زیر سلطه سایر قدرتمندان هستند ، اگر بیدار نشوند و دست‌شان را به هم ندهند و قیام نکنند، سلطه‌های شیطانی رفع نخواهد شد و همه باید کوشش کنیم که وحدت بین مستضعفان در هر مسلک و مذهبی که باشند، تحقق پیدا کند."

اساس انقلاب از منظر مقام معظم رهبری

رهبر معظم انقلاب هم در تبیین وظائف انقلاب می‌فرمایند: "این انقلاب با شعارهای خود زنده است. اصلی‌ترین شعارهائی که در این انقلاب بر روی پرچم انقلاب نوشته شده است، شعار اسلامی بودن است؛ پایبند بودن به مبانی دین و اصول و قواعد دینی است؛ سلطه‌ستیزی است؛ ستیز با استکبار است؛ دفاع از مظلومان عالم است، آن هم دفاع صریح و صادقانه‌ از همه‌ی مظلومان".
 
کشتی‌بان بصیر انقلاب می‌افزایند: " آمریکائیها نسبت به همه‌ی جهان ابراز طمع‌ورزی می‌کنند و با این بهانه که منافع ما در فلان جا به خطر افتاده است، وارد می‌شوند. گویا منافع آنها بر منافع همه‌ی دنیا ترجیح دارد؛ بر منافع ملتها ترجیح دارد. خوب، در مقابل این زورگوئی و گردن‌کلفتی و حرف‌نشنوی و حق‌ناشناسی چه جور باید برخورد کرد؟ دو جور برخورد وجود دارد: یک برخورد، تسلیم است؛ یک برخورد، مقاومت است. تسلیم در مقابل زورگویان جهان، زورگو را به زورگوئی تشویق می‌کند. تسلیم ملت‌ها، تسلیم سیاسیون عالم، تسلیم روشنفکران جوامع مختلف در مقابل زورگوئی‌های استکبار جهانی، مشوق آنها در پیشرفت است؛ مشوق آنها در زورگوئی بیشتر است. برای ملتها یک راه حقیقی بیشتر باقی نمی‌ماند و آن مقاومت است. اگر یک ملتی می‌خواهد شر زورگوئی زورگویان - و امروز شر آمریکا - را از سر خود کم کند، باید در مقابل زورگوئی آمریکا با قدرت و صلابت تمام بایستد."

ایران اسلامی به وظیفه خویش عمل کند

مقام معظم رهبری در قضیه پر غصه میانمار خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی باید علیه ظلم در هر نقطه از جهان، صریح و شجاعانه، اعلام موضع کند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای، تقلیل فاجعه میانمار به یک درگیری مذهبی بین مسلمانان و بودایی ها را نادرست خواندند و افزودند: البته ممکن است در این حادثه تعصب مذهبی تأثیر داشته باشد اما این قضیه، یک قضیه سیاسی است، زیرا مجری آن، دولت میانمار است و در رأس آن دولت نیز زنی بی رحم قرار دارد که برنده جایزه صلح نوبل بوده و با این اتفاقات، در واقع، مرگ جایزه صلح نوبل رقم خورد.
 
ایشان افزودند: این فجایع در مقابل چشم کشورها و دولت‌های اسلامی و مجامع جهانی و دولت‌های ریاکار و دروغگوی مدعی حقوق بشر از سوی دولت بی رحم میانمار، در حال رخ دادن است.
 
رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از اکتفا کردن دبیرکل سازمان ملل به محکوم کردن جنایات در میانمار افزودند: مدعیان حقوق بشر که گاهی برای مجازات یک مجرم در یک کشور، جنجال و هیاهو می کنند، در مقابل کشتار و آواره شدن دهها هزار نفر از مردم میانمار، هیچ عکس العملی نشان نمی‌دهند.

اما از آغاز فاجعه میانمار که قریب یک‌ماه می‌گذرد و منجر به قتل هزاران انسان بیگناه و آواره‌شدن صدها هزار مسلمان شده، همچنان جهان در سکوت و بی‌اقدامی بسر می‌برد و بموازات آن، جانیان مدعی حقوق بشر به جنایات‌شان در میانمار ادامه می‌دهند؛ چگونه می‌توان از هوشمندبودن جهان و هشدارهای خداوند به ظالمان و ساکتان در قبال جنایات غفلت کرد؟

تنها راه باقی‌مانده

در قاموس خلقت خداوند، پیامد هر رفتار و عقاب در این جهان و عذاب در آن جهان بوضوح قابل تائید و رؤیت است؛ بدین جهت جهان باید بابت جنایت و ظلم آشکاری که در حق مظلومان میانمار انجام داده، منتظر عقاب شدید باشد که بزودی گریبانش را فراچنگ خویش قرار خواهد داد.

بشریت معاصر برای رهایی از عقاب الهی باید فوری با استغفار به جبران مافات و رهایی مظلومان میانمار از ظلم جاری و مجازات مسببان این فاجعه بپردازد.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه