مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران مطرح کرد

پیش‌بینی تولید 2.5 میلیون تن مرکبات در مازندران/ مالیات بزرگترین معضل تولید مرکبات است

شناسه خبر: NzgwMDE /

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه پیش بینی تولید امسال مرکبات و کیوی در مازندران 2.5 میلیون تن است، گفت: در حال حاضر بزرگترین معضل تولید مرکبات و کیوی استان مالیات است.

تنکابن24، محمدرضا شعبانی در گفت‌وگو با بلاغ با بیان اینکه پیش‌بینی تولید امسال مرکبات و کیوی در مازندران 2.5 میلیون تن است و نیاز به برنامه‌ریزی خوب و جامع جهت عرضه محصولات به بازار دارد، اظهار کرد: باید با همکاری دولت برای روزهای پر مصرف به خصوص پایان سال سیاست‌های تنظیم بازار به صورت دقیق و تخصصی صورت گیرد.

وی صادرات مرکبات و کیوی مازندران را نیازمند حمایت‌های ویژه دانست و افزود: مشوق‌های صادراتی در تسهیل و تسریع صادرات مرکبات استان بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران خواستار اعمال معافیت‌های مالیاتی در صادرات مرکبات استان شد و تصریح کرد: در حال حاضر بزرگترین معضل تولید مرکبات و کیوی استان مالیات است، در صورتی که قانون صراحتا مشخص کرده که صادرکنندگان معاف از مالیات هستند اما با اجبار این مالیات دریافت می‌شود.

شعبانی خواستار پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت به تجار و بازرگانان مرکبات شد و خطاب به مسؤولان بیان کرد: فضا را برای صادرات مرکبات باز کنیم چرا که مازاد تولید نیاز به صادرات دارد.

وی اضافه کرد: اگر برای صادرات مرکبات چاره‌ای اندیشده نشود یقینا در ادامه دچار مشکل خواهیم شد.

این تولیدکننده باغی با بیان اینکه اکثر تولیدکنندگان خواستار ایجاد بسترهای صادراتی مرکبات مازندران به کشورهای همسایه هستند، در مورد مقدار تولید مرکبات امسال استان، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنیم بیش از 2.5 میلیون تن تولید مرکبات در استان داشته باشیم که بخشی از این پیش‌بینی مربوط به اندازه‌گیری رسیدن میوه در اواخر مهرماه است.

شعبانی در پایان گفت: تولید مرکبات امسال کمتر از سال قبل نیست و امیدواریم که محصول خوبی از باغات استان برداشت شود.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه