محسن مومنی شریف مطرح کرد:

تئاتر «بچه‌های مسجد» دستور زبانی برای بیان ارزش‌های انقلاب اسلامی

شناسه خبر: Nzg2MTg /

رییس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: به نظر من باید با با ادبیات و دستور زبان خودمان، درباره ارزش‌هایمان صحبت کنیم و این کار می‌تواند در قالب تئاتر بچه های مسجد باشد.

تنکابن24 به نقل از خبرگزاری فارس، محسن مومنی شریف، رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در جریان افتتاح دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد استان اردبیل، خاطره‌ای از نظر رهبری در رابطه با نسبت هنر و طلاب را تعریف کرد و گفت: حضرت آیت‌الله مقتدایی خدمت رهبر انقلاب نکته‌ای را در رابطه با نسبت طلاب و روحانیت فرمودند، حضرت آقا به حاج آقا فرمودند من از این سوال شما تعجب می کنم.در غایت هنر تقلیل نیست. امروز چه روش و ابزاری رساتر و برنده‌تر از هنر وجود دارد. چرا باید دوستان از این ابزار استفاده نکنند. حتی ایشان فرمودند منظور این است که در مسائل نظری که هیچ، حتی مباحث اجرایی هم طلاب باید ورود کنند.
وی تصریح کرد: دوگانگی دین و هنر وجود ندارد، در واقع هنر در راستای شناختن مناسک و ارزش‌های دینی است. نخستین گونه‌های هنری در دین هم هنرهای نمایشی است که نمونه آن را برای نشان دادن مناسک و ارزش های دینی شاهد هستیم.

رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی افزود: از همکاران ارجمندم در دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد حوزه هنری تشکر می‌کنم که دوباره این جریان را راه انداختند؛ چرا که هنر انقلاب اسلامی با بچه‌های مسجد شروع شده و با بچه‌های مسجد هم ادامه پیدا خواهد کرد.

مومنی با یادی از مرحوم امیرحسین فردی و ساخت واژه پر معنای بچه‌های مسجد توسط او اظهار داشت: کوروش زارعی از ارتباط کم مردم با تئاتر گفتند و اینکه در سالن‌های مجلل هم تئاترهای خوب استفاده نمی‌شود. به اعتقاد بنده باید با با ادبیات و دستور زبان خودمان، درباره ارزش‌هایمان صحبت و این کار می‌تواند در قالب تئاتر بچه های مسجد باشد. آن دستور زبانی که باعث می‌شود مردم با تئاتر آشتی کنند، فکر، کار کردن و تعمق در اندیشه‌های اسلامی است.

انتهای پیام/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه