نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس:

اعتبارات دهیاری‌ها 300 درصد افزایش یافت

شناسه خبر: Nzg1ODk /

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس اعتبارات دهیاری‌های کشور 300 درصد افزایش یافت، گفت: این امر می‌تواند در توسعه روستایی نقش‌آفرینی کند.

تنکابن24 به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان سمنان به نقل از دفتر نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس، سیدحسن حسینی‌شاهرودی در ادامه دهگردی در دهستان طرود بخش مرکزی شاهرود به میزبانی روستای مهدی‌آباد ضمن اشاره به افزایش اعتبارات دهیاری‌های کشور بیان کرد: با تلاش نمایندگان مجلس اعتبارات دهیاری‌ها در سالجاری نسبت به سال گذشته بیش از سه برابر افزایش یافت که این امر در مقوله توسعه روستایی بسیار هم است.

وی تصریح کرد: دیگر بند مصوبه ارتقای اعتبارات مالی دهیاری‌ها مصوب شده که ازاین‌پس اعتبارات این بخش به‌طور مستقیم به‌حساب دهیاری واریز می‌شود که در این روند جدید، وزارت کشور و فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها حذف می‌شوند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس گفت: ازاین‌پس طبق مصوبه جدید مجلس، دهیاری‌ها اعتبارات جاری خود را به‌طور مستقیم دریافت می‌کنند و این امر به تخصیص اعتبارات بدون دخل و تصرف در آن از سوی دستگاه‌های بالادست، منجر می‌شود که قطعاً سبب خواهد شد تا اعتبارات به‌طور ویژه به روستاها تخصیص یابد.

دولت مکلف به تخصیص 6 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی شد

این نماینده مردم در مجلس، در دیگر بخش سخنان خود، ضمن بیان اینکه مصوبه دیگر دولت در راستای توانمندسازی حوزه اشتغال روستایی، آثار و برکات فراوانی را مشمول روستاها و به‌خصوص مناطق محروم خواهد کرد، بیان داشت: مجلس اختصاص 6 هزار میلیارد تومان به مقوله توسعه اشتغال روستایی است که دولت در آن مکلف شد 6 هزار میلیارد تومان دیگر نیز قرار دهد تا در مجموع شاهد تخصیص 12 هزار میلیارد تومان به این مهم باشیم.

حسینی‌شاهرودی افزود: باید مردم با مراجعه به دهیاری‌ها نسبت به برنامه‌ریزی در راستای تخصیص این اعتبارات از طریق ثبت تعاونی‌های کارآفرین اقدام کنند تا بتوانیم سهم خوبی از این اعتبارات را نصیب روستاهای بخش محروم شهرستان‌های شاهرود و میامی کنیم چرا که اگر این اعتبارات تخصیص نیابند، قطعاً به روستای دیگر و به شهرهای دیگر تخصیص خواهند یافت و به‌نوعی از دست مردم می‌رود.

وی سومین مصوبه مجلس در راستای توسعه روستایی را افزایش دو برابری قیر رایگان دانست و بیان کرد: این امر نیز فرصت بهسازی معابر روستایی را فراهم می‌کند که باید برای تخصیص آن برنامه‌ریزی شود.

انتهای پیام/ن

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه