سهیلا محمدی

یک بام و دوهوای اعضای شورای اسلامی شهر تنکابن در انتخاب یک گزینه

شناسه خبر: Nzc5Njc /

روند انتخاب شهردار تنکابن این روزها نقل داغ محافل شهری است زیرا اعضای شورای اسلامی دوره پنجم تنکابن با در پیش گرفتن رویه‌ای نو و روشنفکرانه اقدام به انتخاب شهردار تنکابن کرده و درنهایت از دل 22 تن کاندیدای تصدی این پست، گزینه‌ای غیربومی را بیرون کشیدند.

به گزارش تنکابن24، روند انتخاب شهردار تنکابن این روزها نقل داغ محافل شهری است زیرا اعضای شورای اسلامی دوره پنجم تنکابن با در پیش گرفتن رویه‌ای نو و روشنفکرانه اقدام به انتخاب شهردار تنکابن کرده و درنهایت از دل 22 تن کاندیدای تصدی این پست، گزینه‌ای غیربومی را بیرون کشیدند.

گزینه‌ای که شنیده می‌شود معرّف آن یکی از اعضای شورای شهر بوده که پیش‌ازاین انتخاب دست به پاره کردن صورت‌جلسه اولیه‌ای زده بود که در آن ۶ تن از اعضا به کاندیدی که سابقه سمت شهردار تنکابن را در کارنامه خود داشت، رأی داده بودند.

 

منتخبین دوره پنجم شورای اسلامی تنکابن در روند این انتخاب با پخش زنده برخی نشست‌هایشان در فضای مجازی در ابتدا به افکار عمومی احترام گذاشته اما در انتها تمامی این احترام را شسته و با انتخاب گزینه‌ای غیربومی نه‌تنها از آرای مردم صیانت نکردند بلکه به شعورشان توهین نیز شد. همان‌هایی که شعار بومی‌گرایی‌شان در رأس همه برنامه‌هایشان بود.

حال باید به آنان گفت که عزیزان شورایی! گویا پیش‌بینی مردم مبنی بر راه‌اندازی شوی تبلیغاتی‌تان در ویترین شیشه‌ای شورا به حقیقت پیوست.

 

قدیمی‌ترین عضو شورای اسلامی که رأی موافق به محمدرضا احمدی‌نژاد داده است با ابراز پشیمانی از رأی خود می‌گوید: من در شرایطی خاص مجبور شدم رأی موافق دهم.

اما نگارنده به او می‌گوید که عضو عزیز شورا، همان‌طوری که نوشدارو پس از مرگ سهراب هیچ فایده‌ای ندارد، پشیمانی شما توجیهی غیرقابل‌قبول بوده و عذر بدتر از گناه است زیرا حضرت‌عالی همواره شعار بومی‌گرایی سر داده‌اید حال که به‌وقت عمل شد، در چالشی خودساخته تمامی وعده‌ها از یادتان رفت! بدانید و آگاه باشید که خواسته‌ی مردم بر انتخاب افراد بومی بوده و خوشبختانه در تنکابن قحط‌الرجال نیست.

 

عضو موافق دیگر که با انتخاب کلیدواژه نام قدیمی تنکابن و اهمیت دادن به فرهنگ و سبقه تاریخی این شهر به میدان آمد، اکنون در پست بالاترین سمت شورا در نخستین تصمیم جدی خود، چگونه شد که تخصص، تعهد و قابلیت‌های همشهریانش را هیچ انگاشته و تن به رأی موافق به گزینه‌ای می‌دهد که در هیچ کجا سابقه مدیریت اجرایی مستقیم نداشته و قرار است صندلی شهرداری تنکابن محلی شود برای آزمون‌وخطایش.

 

و اما یکی از اعضای شورای اسلامی تنکابن که در پنجمین دوره انتخابات شورا توانست سومین میزان آرای مردم را به خود اختصاص داده و رأی مخالف خود را به گزینه غیربومی تصدی شهرداری تنکابن به صندوق انداخت، می‌گوید: با تحقیق‌هایی که انجام دادم، دریافتم که این گزینه هیچ برتری قابل‌توجهی نسبت به نخبگان شهرم که در این پست می‌توانند تأثیرگذار باشند؛ ندارد به همین دلیل رأی مخالف داده و بر رأی خود استوار هستم حتی اگر کارم به استعفا کشیده شود.

وی افزود: من زمانی با افراد غیربومی موافق هستم که سوابق اجرایی و تخصصشان بر افراد بومی ارجحیت داشته باشد.

 

جوان‌ترین عضو شورای اسلامی که رأی مخالف داده است می‌گوید: با تحقیق‌هایی که انجام‌شده، معتقد بودم که حتی این گزینه نباید در زمره 5 نفر اول قرار می‌گرفت زیرا نفرات دیگری بودند که سوابق اجرایی‌شان از این گزینه قوی‌تر بود.

وی افزود: با توجه به سوابق اجرایی گزینه انتخاب‌شده حتی اگر وی اهل تنکابن و بومی هم بود، من بازهم رأی مخالف می‌دادم زیرا نمی‌خواهم که شهر من برای دیگران فرصتی باشد برای آزمون‌وخطا و کارخانه مدیر پروری. شهر من مدیری آزمون پس داده می‌خواهد.

 

با این تفاسیر باید گفت که انتخاب این گزینه بیشتر بر اساس لج و لجبازی اعضای شورا باهم بوده و حقوق و منفعت مردم از سوی آنان هیچ انگاشته شد.

امید است اعضای شورای اسلامی به خود آمده و منفعت مردم را بر مصلحت خویش ترجیح داده و یک بام و دوهوای خود را کنار بگذارند.

 

یادداشت: سهیلا محمدی

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
آریا
شنبه ۲۵/شهریور/۱۳۹۶ ۱۶:۴۴:۴۹
ماشا..به این همه نبوغ و ذکاوت اعضای شورای شهر تنکابن در انتخاب شهردار...
 
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه