نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس:

کشتار مسلمانان میانمار نسل‌کشی است/ کشورهای مسلمان هیچ اقدام مثبتی نداشته‌اند

شناسه خبر: Nzc5NTE /

رئیس کمیته امنیت ملی مجلس گفت: کشتار مسلمانان در میانمار به وسیله بوداییان در حقیقت نسل‌کشی است و باید متوقف شود.

تنکابن24، ولی‌الله نانواکناری طی گفت‌وگویی در واکنش به کشتار وحشیانه مسلمانان میانمار، اظهار کرد: متأسفانه سران کشورهای اسلامی به خود مشغول شده و هیچ اقدام مثبتی در قبال ظلم بزرگ به مسلمانان میانمار انجام نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه حداقل سران کشورهای اسلامی از سازمان ملل هم درخواستی برای برگزاری جلسه‌ای اضطراری برای مقابله و توقف کشتار مسلمانان میانمار نداشته‌اند، افزود: کشتار مسلمانان در میانمار به وسیله بوداییان در حقیقت نسل‌کشی است و باید متوقف شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم تأکید کرد: وزارت امورخارجه کشورمان به دنبال پیگیری این موضوع است تا بتواند اقداماتی را برای همبستگی کشورهای مسلمان ایجاد کند.

نانواکناری با بیان اینکه البته سازمان ملل اقداماتی را برای اقناع دولت میانمار آغاز کرده تا به کشتار مسلمانان خاتمه دهد، خاطرنشان کرد: متأسفانه موفقیتی را تاکنون به دست نیاورده‌ و انتظار می‌رود سران و مردم کشورهای مسلمان اقدام مثبتی را در برابر این معضل که هر لحظه در جامعه امروز بشری مدعی تمدن بیشتر می‌شود را بگیرند تا دامنه وسیع‌تری پیدا نکند.

نانواکناری اذعان کرد: کشورهای مسلمان متأسفانه از لحاظ اعتقادی به باورهای قلبی و ایمانی نرسیده‌اند زیرا اگر این گونه بود حتما اقدامات جدی‌ را انجام داده و در چنین مواقعی به هم‌نوعان خود کمک می‌کردند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه حتی باید نه تنها در قبال مسلمانان بلکه نسبت به انسان‌های تحت ظلم واکنش نشان داد، گفت: تمام کشورها در قبال این گونه جنایات مسئول هستند اما مسلمانان‌ از لحاظ انسانی و اعتقادی نسبت به مسلمانان دیگر مسئول‌تر هستند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه