دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل:

اعطای جایزه صلح نوبل به حامی کشتارها در میانمار، درس عبرتی برای روشنفکرنماهای داخلی است

شناسه خبر: Nzc5NDY /

اعطای جایزه صلح نوبل به حامی کشتارها در میانمار، درس عبرتی برای روشنفکرنماهای داخلی است

 تنکابن24 به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا گلرو مفرد دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در تجمع امروز دانشجویان در مقابل دفتر سازمان ملل که در اعتراض به کشتار مسلمانان در میانمار برگزار شد، گفت: امروز شاهد یک هولوکاست واقعی در میانمار هستیم. امروز و در قرن 21 یک حکومت سفاک، ظالم، خودکامه و نژاد پرست مردمی را فقط به جرم مسلمان بودن زنده زنده می سوزاند، دست و پای آنان را قطع می کند و سر از تن آنها جدا می کند. مردم به خاطر دینشان سلب تابعیت میشوند و از هیچ حقوقی برخوردار نیستند.

 

وی ضمن محکوم کردن جنایت وحشیانه حکومت میانمار گفت: همه کسانی که با سکوت خود بر جنایت های حکومت دیکتاتور میانمار راه را برای کشتار مردم مسلمان این کشور هموار کردند در خون آنها شریک هستند.

 

گلرو تاکید کرد: وای به حال حکام کشورهای اسلامی حاشیه خلیج فارس که علیه کشور‌های اسلامی دیگر متحد شده و میلیارهای سلاح خریداری شده از آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی را علیه مردم مظلوم یمن و سوریه استفاده می کنند در قبال کشتار بی‌رحمانه حکومت میانمار سکوت مرگبار اختیار کرده و حاضر به موضع گیری نمی شوند.

 

این فعال دانشجویی اظهار داشت: حکام کشورهای اسلامی باید از خواب غفلت بیدار شوند، سکوت کشورهای مسلمان جنایتی در حق اسلام و مسلمین است که باید هر چه سریع تر شکسته شود.

 

وی گفت: متاسفانه شاهد آن هستیم که اتحاد کشور های اسلامی به جای آنکه برای دفاع از اسلام صورت بگیرد برای کشتار و آزار و اذیت مسلمانان در کشور های بحرین، یمن، سوریه و عراق انجام می شود.

 

گلرو مفرد تاکید کرد: بسیار مضحک و خنده دار آن که رهبراتحاد ملی میانمار یکی از دارندگان جایزه صلح نوبل بوده است. البته که به درستی خانم سوچی را می توان هم ارز شیمون پرز در تلاش برای کسب صلحِ غربی موفق دانست. این خود درس عبرتیست برای روشن فکر نماهای غرب زده که با شنیدن جایزه صلح نوبل آب از دهانشان می آید.

 

وی افزود: نکته بعد، آنکه ما از سران سه قوه انتظاری ورودی جدی و موثر به قضیه میانمار را داریم؛ تعارف و ملاحظه دیگر بس است.

 

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: راس آنها قوه قضاییه؛ قوه قضائیه در مورد قضیه میانمار بسیار منفعل و بد عمل کرد. بر خلاف خواست رهبر انقلاب که قوه قضائیه را مکلف به پیگیری حقوقی مسائل و قضایای بین المللی به خصوص در مورد مردم مظلوم میانمار کردند ما هیچ واکنش قابل توجهی از این قوه ندیدیم. رئیس قوه قضائیه پیگیری‌های بین المللی را باید از سطح یک دقیقه حرف زدن پیش شروع جلسه به اقداماتی موثر و تاثیرگذار بهبود دهد.

 

وی افزود: قوه قضائیه باید پاسخگو باشد چه کرده است و چه خواهد کرد؟

 

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل یادآور شد: انتظارات از قوه مقننه نیز فراتر از بیانیه، مصاحبه و نصیحت دولت است. قوه مقننه نیز میتواند از ظرفیت اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی استفاه کند.

 

وی گفت: دولت دوازدهم نیز و در راس آن وزارت امورخارجه باید به عنوان مدعی العموم در سطح بین المللی شکایت خود را تنظیم کرده و از تمام از ظرفیت خود برای پیگیری حقوقی نسل کشی وحشیانه مردم میانمار استفاده کند.

 

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اظهار داشت: هرچند جناب آقای دکتر ظریف چندی پیش نامه ای را به رئیس سازمان ملل نوشتند اما انتظار از ایشان و دستگاه دیپلماسی اقدامات بیشتر و اثرگذارتر است.

 

انتهای پیام/

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه