مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

اجرایی شدن طرح نظام نوین ترویج در سطح ۷۰ دهستان مازندران

شناسه خبر: Nzc2OTU /

مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی مازندران از اجرایی شدن طرح نظام نوین ترویج در سطح ۷۰ دهستان این استان خبر داد.

به گزارش تنکابن24، صبح امروز مجید بهادری در اولین جشنواره برداشت لوبیا در روستای سرن سه‌هزار، اظهار کرد: به‌منظور تقویت ارتباط کشاورزان، بهره‌برداران و روستاییان، گسترش دانش و توسعه کشاورزی، نظام نوین ترویج در کشور اجرایی شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته استان مازندران به‌عنوان پایلوت ملی، نظام نوین ترویج را در ۱۰ مرکز دهستان اجرایی کرد، افزود: امسال نیز نتایج ارزشمندی در راستای تحقق اهداف نظام نوین ترویج به دست آمد و کلیه استان‌ها این نظام را در مراکز جهاد کشاورزی دهستان‌ها اجرا می‌کنند.

مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی مازندران در ادامه با اشاره به اینکه در سطح ۷۰ دهستان مازندران این طرح انجام می‌شود، گفت: هدف از اجرای این طرح بازسازی نیروی انسانی، ساختار اداری و همچنین پهنه‌بندی و گسترش ارتباط ما با روستاییان است.

این مسؤول همچنین خاطرنشان کرد: حدود ۵۰۰ نفر از کارشناسان مازندران، روستاها را تحت پوشش پهنه‌بندی دارند و به‌صورت مستقیم با کشاورزان، نمایندگانشان و دهیاران در ارتباط‌اند و در قالب برنامه‌های مختلف، فعالیت‌های آموزشی را انجام می‌دهند.

بهادری اجرای سایت‌های الگویی در کنار کشاورز را ازجمله برنامه‌های آموزشی در سطح روستاها نام برد و اضافه کرد: کشاورزان با حضور در این برنامه‌های آموزشی از نزدیک با جدیدترین دستاورد‌های تحقیقاتی و نکات روز علمی آشنا می‌شوند و در جهت افزایش کمی و کیفی تولید تلاش‌ می‌کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه حدود دو هزار هکتار از راضی مازندران زیر سطح کشت است، عنوان کرد: روستاییان و تولیدکنندگان را باید به سمت تشکل شرکت تعاونی هدایت کرد تا بتوانند از ظرفیت‌ها و تسهیلاتی که برای تشکل‌ها در استان و کشور در نظر گرفته‌شده، استفاده کنند.

 

خبرنگار: فاطمه داجلری

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه