مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام خبر داد

رفع نقاط پرحادثه و گره‌های ترافیکی محور ایلام - مهران تا اربعین

شناسه خبر: NzYzOTc /

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: رفع نقاط پر حادثه و گره‌های ترافیکی محور ایلام - مهران تا اربعین در دستور کار است.

 تنکابن24 به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام به نقل از روابط عمومی اداره راه و شهرسازی ایلام ، سید کمال‌الدین میرجعفریان در بررسی آخرین وضعیت عملیات اجرایی بزرگراه ایلام- مهران اظهار داشت: در بازدید استاندار ایلام، معاونین استاندار، مدیران‌کل راه و شهرسازی و جمعی از مدیران و مسؤولین استان ایلام آخرین وضعیت عملیات اجرایی بزرگراه ایلام- مهران بررسی شد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام در تشریح پروژه‌های بزرگراه ایلام- مهران گفت: عملیات اجرایی این محور در سه قطعه تعریف و اجرایی شده است قطعه اول از روستای مهدی‌آباد تا تقاطع ماربره با قراردادی بالغ بر 47 میلیارد تومان اردیبهشت ماه سال جاری به مدت 18 ماه منعقد شده است.

 

وی ادامه داد: این قطعه سخت‌ترین قسمت مسیر را تشکیل می‌دهد و شامل یک تونل و پل‌های بزرگ و کوچک و عملیات‌های خاکی سنگینی بوده و تاکنون 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

میرجعفریان اضافه کرد: این قطعه از تقاطع ماربره تا تقاطع صالح آباد با قراردادی بالغ بر 15 میلیارد تومان از بهمن ماه سال گذشته به مدت 18 ماه منعقد شد و تا کنون 28 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام تصریح کرد: قطعه سوم از تقاطع صالح‌آباد تا تقاطع سد شهید آل‌اسحاق را شامل می‌شود که قرارداد آن به مبلغ 78 میلیارد تومان با موسسه ولی عصر(عج) از آبان ماه سال گذشته به مدت 18 ماه منعقد شد و تاکنون 51 درصد پیشرفت فیزیکی دارد این قطعه از پل کنجانچم تا تقاطع سد شهید آل اسحاق به دو جاده مجزا تفکیک می‌شود و شامل پل‌های بزرگ و کوچک متعدد و حجم عظیمی خاکبرداری و خاکریزی است.

 

وی خاطرنشان کرد: اولویت جبهه کاری این پروژه ها رفع نقاط پر حادثه و گره‌های ترافیکی محور ایلام - مهران تا اربعین سال جاری است و پیش‌بینی می‌شود تا اربعین امسال حدود 30 کیلومتر این محور به صورت چهارخطه زیر بار ترافیک قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه