در آستانه انتخاب شهردار جدید تنکابن

نمايشی از شفافيت يا شفافيت نمايشی

شناسه خبر: NzYyOTM /

منتخبین محترم شورای پنجم تنکابن! ولی‌نعمت شما، تک‌تک شهروندان این شهر محسوب می‌شوند و این شما هستید که باید در قبال کارهایی که انجام می‌دهید به مردم پاسخگو باشید.

به گزارش تنکابن24، شوراها به‌عنوان يكي از مهم‌ترین سطوح از اراده ملت در اداره جامعه همواره نقش بسزایی در توسعه منطقه‌ای داشته‌اند که تبلور این توسعه محوري، در عمل با انتخاب دهیار و شهردار پیاده‌سازی می‌شود؛ اما انگیزه‌ای که سبب شد پیرامون توسعه‌یافتگی منطقه‌ای، بخصوص در نحوه انتخاب شهردار به‌عنوان یک شهروند پرسشگر اين متن را نگارش كنم اين است كه از منتخبين شوراي شهر تنكابن مطالبه دارم و از اعضای محترم شوراي پنجم شهر تنکابن به‌صراحت می‌پرسم به کجا چنین شتابان؟!

 

اين مصاحبه‌های لايو اينستاگرامي «نمايشي شفاف بود يا شفافيتي نمايشي»؟؟! در ابتدای امر و کارهای صورت پذیرفته انتظار این امر می‌رفت که شفافیت رکن رکین این اتفاق جديد از سوي شورای شهر تنکابن باشد و پاسخگویی اعضا هم الزام آن، اما در آخر نمايش در يك «روند بسيار مبهم» و با رسیدن به پنج نفر عملاً باعث گردید آن بارقه امید در ذهن تحول خواهان تبدیل به توهم شود و تکرار این جمله که در بر همان پاشنه می‌چرخد.

 

سؤال اساسی این است که آیا اعضای محترم قبل از اجرای شوی مصاحبه با نامزدهای شهرداری تنکابن به جمع‌بندی در مورد شهردار نرسیده بودند؟ آیا با این انتخاب‌ها واقعاً به فکر تحول و توسعه بر ساختار شهری می‌باشند یا توسعه عشیره‌ای شهرداری؟!

 

اگر نیک به گزینه‌های انتخابی اعضا بنگریم و به سن و کارنامه آن‌ها توجه نماییم باید بپرسیم چه انگیزه‌ای در این جمع دیده‌اند که این عزیزان را جز 5 گزینه اول انتخاب کرده‌اند؟!

 

بوي استراتژي عقب‌گرد با رنگ و لعاب شيك شفافيت نمايشي به مشام می‌رسد، اینجاست که بايد انديشيد مصاحبه با کاندیداهاي شهرداري یک شو تبليغاتي و ژست شفافيت بود يا دغدغه تحول داشتن؟! اینجاست که باید انديشيد كه توسعه‌ی منطقه‌ای در تنکابن یک توهم است يا چاره‌ای هم دارد؟!

 

آری هر شهروند ناخودآگاه با دیدن و مرور کردن این روند به یاد «صحنه‌های از قبل كارگرداني شده نمايش» می‌افتد و به فکر فرو می‌رود و از خود می‌پرسد در پس این انتخاب‌ها چه منافعی حاصل خواهد شد، به‌راستی‌که باید به سناریو و كارگردانی این روند انتخاب، سيمرغ بلورين داد که خیلی خوب توانست شعور اجتماعی را وارد بازی گنگ و مبهمی نمايد، كه مطمئناً براي اين نمايش شفافيت (همان شفافيت نمايشي) انتظار كف و سوت شهروند-بيننده را هم دارند!!

 

در پايان به‌عنوان یک شهروند لازم میدانم به‌تمامی منتخبین محترم شورای پنجم تنکابن عرض کنم، ولی‌نعمت شما، تک‌تک شهروندان این شهر محسوب می‌شوند و این شما هستید که باید در قبال کارهایی که انجام می‌دهید به مردم پاسخگو باشید که مطمئناً هر رفتار شما ازاین‌پس زیر ذره‌بین تمامی مردم شهر می‌باشد و این شهر به شهروندان پرسشگر نياز مبرم دارد نه تماشاچيان كف زن نمايش شهري...

 

نیما مرادخانی

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما
جمعه ۲۷/مرداد/۱۳۹۶ ۲۳:۲۶:۳۹
چقدر ذهنتون منفیه و مطمئنا این نحوه تفکر بر روی کارتون تاثیر زیادی گذاشته....
 
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه