رئیس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران:

جریمه نقدی شکار هر پلنگ 80 میلیون تومان است/ سلاخی و سوزاندن پلنگ هیچ توجیهی ندارد

شناسه خبر: NzY0NTQ /

رئیس اداره حیات وحش حفاظت محیط زیست مازندران با اعلام اینکه جریمه نقدی شکار هر پلنگ 80 میلیون تومان است، گفت: سلاخی و سوزاندن پلنگ اتفاق ناگواری بوده که در دل جنگل رخ داده و با هیچ دلیلی قابل توجیه نیست.

به گزارش تنکابن24، کوروش ربیعی درباره سوزاندن دو قلاده پلنگ طی گفت‌وگویی اظهار کرد: یک قلاده پلنگ و توله‌اش اواخر هفته گذشته در هنگام آب خوردن در چشمه لب سنگ شهیدآباد بهشهر توسط شکارچیان متخلف کشته شدند که شکارچیان پس از کندن پوست پلنگ و توله‌اش، برای رد گم کردن، لاشه دو حیوان را آتش زدند.

وی با بیان اینکه محیط زیست مازندران همچنان پیگیر پرونده سلاخی و سوزاندن دو قلاده پلنگ است، افزود: در این زمینه اعلام شده که متهمان دستگیر شدند اما یک سری مظنون نیز هستند که در حال انجام تحقیقات بوده تا بتوانند موضوع را پیگیری کنند.

رئیس اداره حیات وحش حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به اینکه پلنگ سمبل گونه‌های حیات وحش و بزرگ‌ترین گربه‌سان بوده که نیازمند حفاظت است، تصریح کرد: گونه پلنگ در لیست سرخ اتحادیه جهانی حفاظت قرار دارد که امیدواریم فرد یا افرادی که این جنایت را مرتکب شدند به سزای عمل خود برسند.

ربیعی با اعلام اینکه جریمه نقدی شکار هر پلنگ 80 میلیون تومان است، خاطرنشان کرد: در واقع این موضوع اتفاق خیلی ناگواری بوده که در دل جنگل رخ داده و با هیچ دلیل قابل توجیه نیست.

وی اضافه کرد: سلاخی و سوزاندن پلنگ اتفاق ناگواری بوده که در دل جنگل رخ داده و با هیچ دلیلی قابل توجیه نیست.

رئیس اداره حیات وحش حفاظت محیط زیست مازندران در پایان گفت: پلنگ نیازمند حفاظت بوده و باید همه مردم به قوانین محیط زیست و بحث اکولوژیکی این گونه در طبیعت احترام بگذارند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه