کشف فرار مالیاتی 18 میلیارد ریالی در مازندران

شناسه خبر: NzY0MTQ /

فرمانده انتظامی مازندران از کشف پرونده فرار مالیاتی 18 میلیارد و 829 میلیون ریالی یک شرکت بازرگانی در یکی از شهرستان‌های غرب این استان خبر داد.

تنکابن24 به نقل از بلاغ، سردار سیدمحمود میرفیضی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: در راستای مقابله با فرار مالیاتی و برخورد با مخلان نظام اقتصادی، درپی کسب خبری مبنی بر بدهکاری و فرار مالیاتی مدیرعامل یک شرکت بازرگانی در غرب مازندران، موضوع به طور ویژه در دستور کار ماموران و کارشناسان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس آگاهی با همکاری کارشناسان حقوقی اداره امور مالیاتی شهرستان مربوطه با انجام تحقیقات و اقدامات اطلاعاتی دریافتند متهم به فرار مالیاتی که در حوزه صادرات و واردات کالا فعالیت داشته، جزو بدهکاران مالیاتی است.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره هماهنگی‌های قضائی لازم از دستگیری متهم خبر داد و تصریح کرد: در بازجویی‌های پلیس از متهم و همچنین کنترل اسناد مالی و قراردادهای مربوط به اجناس مشخص شد، متهم بیش از 18 میلیارد و 829 میلیون ریال بدهی مالیاتی دارد که در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و به مرجع قضایی تحویل شد.

میرفیضی با اشاره به اینکه پرداخت مالیات از سوی مودیان مالیاتی و افرادی که مشمول پرداخت مالیات هستند، نقش مهمی در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور دارد، خاطرنشان کرد: با پرداخت به موقع مالیات توسعه و رشد اقتصادی در سایه افزایش تولیدات ناخالص داخلی و کاهش نرخ بیکاری میسر خواهد شد.

وی در پایان گفت: بدون تردید مالیات و نظام مالیاتی نقش موثری در روند توسعه کشور دارد و فرار مالیاتی موضوعی جز مقابله با توسعه و پیشرفت کشور نیست.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه