مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان خبر داد:

راه‌اندازی سیستم "پکس" بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی در استان زنجان

شناسه خبر: NzE3Mjk /

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان، از راه‌اندازی سیستم پکس در بیمارستان‌های تحت پوشش این اداره‌کل در استان خبر داد.

تنکابن24، علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه با راه‌اندازی سیستم مذکور، از خرید سالانه میلیون‌ها ریال فیلم رادیولوژی بی‌نیاز می‌شویم، اظهار کرد: از جمله قابلیت‌های سیستم پکس، مرتبط شدن آن با HIS بیمارستان و  امکان مشاهده تصویر از تمام ایستگاه‌های پرستاری و خارج از بیمارستان است. از این‌رو در هر بخشی از بیمارستان که سیستم HIS برقرار باشد، امکان دسترسی آسان به سی‌تی اسکن‌های انجام شده و سایر تصاویر رادیولوژی نیز  وجود خواهد داشت.

 

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر بیمارستان‌های امام حسین (ع) زنجان و امید ابهر با راه‌اندازی دستگاه رادیولوژی دیجیتال، از خرید سالانه میلیون‌ها ریال فیلم رادیولوژی بی‌نیاز شده‌اند. همچنین تصاویر رادیولوژی و سی‌تی اسکن بیماران بر روی لوح فشرده ثبت شده و در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

 

وی با تاکید بر اینکه این تصاویر به همه نقاط دنیا قابل ارسال و بازبینی است، افزود: مهم‌ترین دستاورد حاصل از استقرار سیستم پکس، افزایش کیفیت و دقت تصاویر پزشکی، کاهش حجم و کاهش نیروی انسانی مورد نیاز برای بایگانی تصاویر، صرفه‌جویی در هزینه‌های بیمارستانی و نیز بهبود تشخیص و درمان است.

 

محمدی تصریح کرد: هر پزشک جهت بازبینی عکس‌ها، کد و رمز ورود به سیستم را دریافت می‌کند. سایر واحدهای تابعه نیز از طریق کد و رمز IP مربوطه می‌توانند با سیستم بیمارستان لینک شوند.

 

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان، از تداوم فعالیت رادیولوژی‌های دیجیتال بیمارستان‌ها خبر داد و یادآور شد: سامانه پکس علاوه بر اینکه نیازهای درمانی بیماران را رفع می‌کند و تصاویر با کیفیت‌تری به آن‌ها ارائه می‌دهد، به دلیل عدم نیاز به فیلم رادیوگرافی تاثیر به‌سزایی در صرفه‌جویی هزینه‌های جاری بیمارستان داشته و ما را یک گام دیگر به تحقق اقتصاد مقاومتی نزدیک می‌کند.

 

وی خاطرنشان کرد: برای راه‌اندازی این سیستم در بیمارستان امام حسین (ع)، یک میلیارد و 150 میلیون ریال هزینه شده است ولی ظرف شش ماه آینده بازگشت سرمایه را به دنبال دارد. در خصوص راه‌اندازی این سیستم در پلی‌کلینیک تخصصی حکیم هیدجی نیز زیرساخت‌ها و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خریداری و مقرر شده است که هفته تامین‌اجتماعی به صورت رسمی راه‌اندازی شود.

 

به گزارش ایسنا، سیستم پکس، نرم‌افزاری برای بایگانی و بازیابی تصاویر پزشکی است که با اضافه کردن قابلیت‌ها و ابزارهای جانبی به آن، می‌تواند کاربردهای متفاوتی داشته باشد.

 

انتهای پیام

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه