صادرات دام زنده برای نخستین‌بار از استان زنجان

شناسه خبر: NzE3Mjg /

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان، از صادرات دام زنده از استان برای نخستین‌بار خبر داد.

 تنکابن24،  محمدرشید کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه برای نخستین‌بار طی ماه گذشته، دام سنگین گاو از استان زنجان به کشور افغانستان صادر شد، اظهار کرد: فروردین‌ماه امسال 62 راس دام سنگین از زنجان به افغانستان صادر شد و خوشبختانه صادرات دام زنده طی ماه آینده نیز انجام خواهد شد.

 

این مسئول ادامه داد: طی ماه گذشته، علاوه بر صادارت دام زنده، 167 هزار قطعه جوجه یک‌روزه نیز به کشورهای ارمنستان و افغانستان صادر شد و ارزش صادارت جوجه یک‌روزه به این کشورها بیش از 2 میلیارد و 513 میلیون ریال، معادل 71 هزار و 810 دلار برآورد شده است.

 

وی تصریح کرد: از صادرکنندگان فرآورده‌های خام دامی به کشورهای دیگر حمایت می‌شود و در صورت وجود متقاضی، این فرآورده‌ها بر اساس تقاضای هریک از کشورها صادر خواهد شد.

 

کرمی یادآور شد: پارسال یک میلیون و 16 هزار و 760 عدد تخم‌مرغ نطفه‌دار از استان زنجان به کشورهای عمان و ارمنستان صادر شد که ارزش آن معادل 366 هزار و 33 دلار بود؛ در واقع پارسال بیش از 579 هزار دلار فرآورده خام دامی، از جمله تخم ‌مرغ نطفه‌دار و جوجه یک‌روزه از زنجان به کشورهای دیگر صادر شد.

 

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان یادآور شد: سال گذشته از استان زنجان تخم‌مرغ نطفه‌دار به کشورهای عمان، کویت و تاجیسکتان، جوجه یک‌روزه به کشورهای ارمنستان و افغانستان، پا و پنجه مرغ به کشورهای هنگ‌کنگ و ویتنام و تخم‌مرغ خوراکی نیز به کشور عراق صادر شده است.

 

انتهای پیام

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه