صندوق پژوهش و فناوری کرمان فرصتی برای توسعه صنایع دانش‌بنیان

شناسه خبر: NzE3MTQ /

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در بازدید از گروه صنعتی قطعه گستر کرمان با اشاره به افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان کرمان در اردیبهشت ماه امسال گفت: این صندوق فرصت خوبی برای توسعه شرکت‌ها و صنایع دانش‌بنیان استان کرمان است که از این طریق بتوانند تسهیلات و خدمات ویژه‌ای دریافت کنند.

تنکابن24 به نقل از ایسنا، عباس قوام با اعلام این خبر افزود: پارک علم و فناوری استان کرمان با ایجاد محیطی مناسب و زیرساخت‌های لازم، امکان استقرار و فعالیت واحدهای تحقیق و توسعه (R&D) صنایع معتبر و فعال استان را فراهم کرده است؛ در این راستا، شرکت‌ها و صنایع بزرگ استان می‌توانند در قالب تفاهم‌نامه همکاری، واحدهای تحقیق و توسعه، طراحی، مهندسی و آموزشی خود را به پارک علم و فناوری استان کرمان انتقال دهند و از مزایای قانونی مانند معافیت از پرداخت مالیات و عوارض معمول گمرکی به مدت 20 سال برای واحد R&D  مستقر در پارک بهره مند شوند.

وی افزود: طبق قانون مصوب 1389 مجلس شورای اسلامی، واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی مستقر در پارک‌های علم و فناوری در جهت انجام ماموریت‌های محوله از مزایای قانونی مناطق آزاد در خصوص روابط کار، معافیت‌های مالیاتی و عوارض سرمایه‌گذاری خارجی و مبادلات مالی بین‌المللی برخوردار می‌شوند.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان با اشاره به لزوم ثبت اختراعات صنایع استان گفت: پارک علم و فناوری استان کرمان در سال 94 موفق به اخذ مجوز مرجعیت استعلام قوه قضاییه شد و در ادامه در سال 1395 با پیگیری فراوان موفق به اخذ مجوز ایجاد دفتر منطقه‌ای مالکیت فکری شد که ارزیابی تخصصی اختراع و دانش فنی بر اساس جستجو و بررسی تخصصی مستندات توسط متخصصان مربوطه را با بهره‌گیری از تجارب علمی، مشاوره‌ها و بانک‌های اطلاعاتی داخلی و خارجی صورت خواهد داد. از این رو صنایع استان و اشخاص حقوقی و حقیقی می‌توانند برای ثبت اختراع خود و بهره‌مندی از مالکیت فکری آن به پارک علم و فناوری مراجعه کنند.

همچنین در این بازدید محمدرضا نعمت الهی، مدیرعامل گروه صنعتی قطعه گستر کرمان با اشاره به نقش دانشگاه‌ها و مراکز علمی در پیشرفت صنایع دنیا گفت: ارتباط با مراکز علمی، لازمه پیشرفت صنایع و دوام آنها است و فعالیت دانشگاه و صنعت در کنار هم به توسعه اقتصاد دانش بنیان منجر خواهد شد.

وی همچینین با اشاره به راه‌اندازی اولین کارخانه تولید ابزار در کشور گفت: برای تامین نیازهای صنایع خودروسازی، پتروشیمی و نفت وگاز، گروه صنعتی قطعه گستر کرمان با مشارکت  شرکت HAUX کشور آلمان، اولین کارخانه تولید ابزار و مته‌های صنعتی در کشور را راه‌اندازی کرده که به زودی افتتاح می‌شود.

انتهای پیام

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه