تلاش همه‌جانبه فرماندار تنکابن برای انتخاب مجدد روحانی/ فشار برای تحمیل، اهانت به مردم غرب مازندران است

شناسه خبر: NjgzMDg /

فرماندار تنکابن که دائماً خطاب به کاندیداها و حامیان آن‌ها بر جلوگیری از تحمیل سلایق شخصی به مردم سخن می‌گفت و به‌طور ویژه انجام تبلیغات انتخاباتی در ساعات اداری از سوی کارمندان و در تمام ایام از سوی رؤسای ادارات را منع می‌کرد، خود این قانون را نقض کرده و روحانی را موردحمایت خویش قرار داد.

تنکابن24، 30 بهمن سال گذشته خبری مبنی بر " طراحی برای جهت‌دهی افکار عمومی تنکابنی‌ها" منتشر شد.


ورود فرماندار تنکابن به زمین انتخابات

در قسمت هایی از این خبرآمده بود: در نشستی که با حضور شریعت‌نژاد، فرماندار تنکابن و عباس‌آباد، معاونان فرماندار، بخشداران و تعدادی از فعالان ستاد فتنه 88 و ستاد دولت تدبیر و امید برگزار شد، مصوب شد که...
آقای ح ق (ساکن رامسر) نشریه‌ای به مبلغ 30 میلیون تومان اجاره و با رویکرد حمایت از دولت به خاطر انتخابات آینده ریاست جمهوری، در مقابل نشریات اصولگرای چشمه و صبح طبرستان به چاپ برساند و تا زمان انتخابات، هزینه آن بر عهده‌ی آقایانی که نام‌شان نزد ما محفوظ است، باشد تا این کانال «مرجع خبری تنکابن» و نشریه، بتوانند در مقابل رسانه‌های اصولگرا تنکابن از جمله تنکابن24 قرارگرفته و از دولت گذشته انتقاد کرده و کارهای کوچک دولت حاضر را بزرگ جلوه دهد تا مردم متوجه خدمات دولت یازدهم در تنکابن شوند!

همچنین نشریات محلی اصلاحات، که به خاطر مشکلات مالی چند سالی است تعطیل‌شده، با حمایت مالی مجدد همان آقایان، فعالیت جدی خود را با رویکرد حمایت از دولت به خاطر انتخابات آینده ریاست جمهوری در مقابل نشریات اصولگرا به چاپ برساند.

بعد از سه ماه فعالیت کانال " مرجع خبری تنکابن"، اولین شماره نشریه "شمال --" نیز با سردبیری همان شخص از 21 فروردین رسماً منتشر شد.
 
 


اکنون‌که در هفته پایانی تبلیغات ریاست جمهوری هستیم، فرماندار ویژه تنکابن همچنان از زمین انتخابات عقب‌نشینی نکرده و به هر بهانه‌ای به تقدیر از عملکرد دولت یازدهم می‌پردازد.
 

چرخش 180درجه فرماندار برای کسب رأی

سیدامیر حسینی‌جو که بهمن‌ماه سال گذشته از نبود پروژه ملی و زیرساختی در این دولت در شهرستان تنکابن گلایه کرده بود و خواهان رقم خوردن پروژه‌های ملی برای این شهرستان بود، امروز شهر به شهر و روستا به روستا برای جمع‌آوری رأی دولت تدبیر و امید تلاش می‌کند.


همراه پوششی!

در این راه نماینده شهرستان تنکابن نیز گام‌به‌گام او را همراهی می‌کند و همچون همان کاندیدای پوششی، سخن از دل فرماندار شهرستان می‌زند و نه مردم این شهر!

مراسم روز معلم در هفته گذشته با همین رویه اجرا شد و سخنران مراسم یعنی دکتر شریعت‌نژاد بی‌ارتباط به موضوع مناسبت گرامیداشت مقام معلم، فقط از دولت گفت و این کار او از نگاه معلمین فرهیخته تنکابنی دور نماند و صدای همهمه و اعتراض معلمان را درآورد.

شریعت نژاد با انتقاد از افزایش رشد جمعیت گفت: حجم وسیع جمعیت بیکار، حاصل ناکارآمدی‌های بخش اقتصادی است.

وی حتی بدون بیان جمله‌ای متناسب با این مراسم، ادامه داد: مسئولین نباید به دنبال کاروکاسبی برای خود و سوء استفاده از قدرت باشند، در غیر این صورت خائن به این مملکت است هرکس که باشد از هر حزب و جناح و گروهی که باشند.

نماینده مجلس خاطرنشان کرد: ما به دنبال چاق کردن کسی نیستیم بلکه به دنبال حل مسائل و مشکلات مردم و حفظ نظام جمهوری اسلامی هستیم. نباید طوری به مردم القا کنیم که خدایی ناکرده دولتمردان امروز، خائن به مملکت‌اند.

این مسئول اضافه کرد: در این دولت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اتفاق افتاد. چرا می‌گویید هیچی نبود و سیاه نمایی می‌کنید؟! این دشمنی با کشور هست. این توهین به شعور مردم است که در رسانه ملی کشور یک نفر بیاید بگوید به من رأی بدهید تا 5 میلیون شغل ایجاد کنم.


تبدیل جشن معلم تنکابن به جشن ستاد روحانی، صدای معلمان را درآورد

یکی از معلمین در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما اظهار کرد: این مراسم جشن معلم است و نه جشن سیاسی. برای ما چه فرقی می‌کند کدام دولت؟! اما این‌طورها هم که ایشان می‌گوید نیست. ما چیزی در زندگی و شهر خودمان از این عملکردها احساس نکردیم؛ اما آنچه مهم است این است که این صحبت‌ها ارتباطی با این مراسم ندارد و ایشان این را متوجه نمی‌شود و احیاناً ما را بچه فرض کرده است.

وی با بیان اینکه چرا رهبری را زیر سؤال می‌برند، افزود: رهبری برای فرزند آوری تشویق کردند. خود شریعت نژاد که نماینده مردم است در این چند سال چه خدمتی به مردم منطقه کرد؟!

در بخش دیگر این برنامه، مدیر آموزش‌وپرورش تنکابن نیز با نصب بنر در سالن اجرای مراسم و همچنین انجام سخنرانی، اقدامات و افتتاحیه‌های بخش‌های آموزشی شهرستان را از سال 92 تاکنون برشمرد و نکته جالب اینجاست که بیشتر این مراکز با کمک خیرین به بهره‌برداری می‌رسد.
 


اکیپ ارسالی استان به تنکابن برای حمایت از روحانی

در هفته دولت سال گذشته که قریب به‌اتفاق افتتاحیه‌ها به بهره‌برداری از گلزارهای شهدا و یا آسفالت خیابان‌ها ختم می‌شد، در آخرین روزهای پایانی دولت یازدهم شاهد گازرسانی به روستاها، بهره‌برداری از مساجد و یا افتتاح سالن‌های ورزشی هستیم.

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن در نشست توجیهی نامزدهای شوراهای اسلامی شهرستان تنکابن و همچنین نشست مطبوعاتی و شورای اداری، مؤکدا بر لزوم بی‌طرفی مسئولان از شخص یا جناحی خاص تأکید و اظهار کرد هیچ مسئولی حق ندارد در ساعت اداری له یا علیه کسی از هر تریبون رسمی، سخنرانی کند.

این سخنان را جعفر قمی مدیرکل سیاسی و انتخاباتی استانداری مازندران نیز در شورای اداری تنکابن تکرار کرد، اما درست در حضور این مقامات استانی و شهرستانی، اکیپ ارسالی از استان یعنی محمداسماعیل ابراهیم‌زاده مدیرعامل شرکت گاز مازندران و حسن خیریان پور معاون امور اقتصادی استانداری و شریعت‌نژاد نماینده به اصلاح مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در ساعات اداری و از تریبون رسمی و به بهانه افتتاح پروژه گازرسانی هشت روستا بخش خرم‌آباد، به بیان تمام اقدامات کرده و نکرده این دولت و تخریب دولت گذشته پرداختند‼
 
 
مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه فقط به موضوع گاز می‌پردازم، اظهار کرد: از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا زمان روی کار آمدن دولت آقای روحانی 14 هزار روستا گازدار شدند و در این سه سال 9 هزار روستا از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

این مسئول اضافه کرد: در 13 سال، قطر از مرز مشترک گاز می‌برد ولی در سال 95 مساوی شدیم. ما قبل برجام به چهار کشور نفت می‌فروختیم اما امروز به تمام دنیا نفت می‌فروشیم، پول همه‌ی مطالبات‌مان را هم می‌گیریم.

ابراهیم‌زاده با اشاره به اینکه کاری که برای مردم انجام‌شده مشخص است، گفت: سیاه نمایی، توهین به امام و آرمان‌های نظام است. ما می‌توانیم منتقد باشیم و راهکار ارائه دهیم.

وی ادامه داد: شرکت گاز مازندران در سال گذشته 65 هزار خانه به ارزش 327 میلیارد تومان را گرم کرد و دورترین مناطق شهرستان تنکابن نیز تا پایان سال گازدار می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران تأکید کرد: این هجمه‌ها به خاطر قطار در حال حرکت است، چراکه کسی به قطار ایستاده سنگ نمی‌زند، این قطار با این ریلی که راه افتاده باید ادامه داشته باشد.

معاون امور اقتصادی استانداری مازندران نیز در آیین گازرسانی به هشت روستای بخش خرم‌آباد اظهار کرد: در دو، سه سال اخیر بالغ‌بر 570 میلیارد تومان درزمینهٔ گازرسانی روستاهای مازندران هزینه شد تا مردم از نعمت گاز بهره‌مند شوند.

حسن خیریان‌پور با بیان اینکه در همین مدت 1483 کیلومتر از راه‌های روستایی استان مازندران آسفالت شده است، یادآور شد: در میان 31 استان کشور در سال 1395 درزمینهٔ اشتغال و تولید بالغ‌بر 489 میلیارد تومان به هزار و 100 واحد تولیدی درزمینهٔ صنعت و کشاورزی تسهیلات پرداخت کردیم و توانستیم رتبه اول کشور را به دست آوردیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: امروز نگاه مدیریت عالی استان و مجموعه مدیران یک نگاه اعتدال و تعاملی از لحاظ جغرافیایی به کل استان مازندران است.


حمله به تریبون نمازجمعه

فرماندار تنکابن که دائماً خطاب به کاندیداها و حامیان آن‌ها بر جلوگیری از تحمیل سلایق شخصی به مردم سخن می‌گفت و به‌طور ویژه انجام تبلیغات انتخاباتی در ساعات اداری از سوی کارمندان و در تمام ایام از سوی رؤسای ادارات را منع می‌کرد، خود این قانون را نقض کرده و روحانی را به عنوان کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری موردحمایت خویش قرار داد.

نکته جالب اینجاست که شخص فرماندار در غیاب امام‌جمعه تنکابن او را جهت روشنگری در تریبون آزاد نماز جمعه، متهم به نقض قانون می‌کند اما در مورد تخلفاتی که از سوی خود و یا روسای ادارات استانی یا شهرستانی روی‌داده، عکس‌العملی نشان نمی‌دهد!!
 پاسخ امام‌جمعه تنکابن:

می‌خواهند تنها تریبونی که آزادانه فسادها و تخلفات سیاسی و اجتماعی را بیان می‌کند، درش را ببندند.
به تریبون نماز جمعه که فقط با استناد به آیات قرآن و احادیث ائمه، معیارهای فرد اصلح را معرفی می‌کند، جسارت و بدگویی می‌کنند.

جالب است ما که در تمام جلسات دعوت می‌شدیم، در جلسه شورای اداری دعوت نکردند و نشستند بر علیه ما صحبت کردند.
این‌ها خودشان علناً دارند تخلف می‌کنند، در تاریخ انقلاب قطعاً سابقه ندارد به این صورت در ایام تبلیغات انتخاباتی، شورای اداری یک دست برای کاندید خودشان باشند.
این‌همه جلسات اداری، افتتاحیه‌ها این‌همه سخنرانی‌های مسئولین رسمی ادارات استان و شهرستان برای تبلیغ دولت!!!

مراکز رسمی کشوری تصمیم‌گیرنده، ناظر بر عملکرد دولت در انتخابات کجا رفته‌اند؟

خیلی عجیب شده، اختناقی که این‌ها به وجود آوردند این اختناق بی‌سابقه است. دولتمردان همه‌ی امکانات دولت را دربست برای تبلیغات ریاست خودشان در اختیار گرفته‌اند.
مراکز رسمی کشوری تصمیم‌گیرنده، ناظر بر عملکرد دولت در انتخابات کجا رفته‌اند؟! این‌همه جلسات اداری، افتتاحیه‌ها این‌همه سخنرانی‌های مسئولین رسمی ادارات استان و شهرستان برای تبلیغ دولت را نمی‌بینند؟!

فکر می‌کنید این موارد در تاریخ فراموش می‌شود؟! این ننگ که با چه روشی موجب روی کار آمدن دولت خودشان می‌شوند.
تخلف از این واضح‌تر و روشن‌تر می‌شود؟!


مراکز ناظر بر عملکرد دولت در انتخابات کجا رفته‌اند؟!

حال با همه مواردی که بیان شد، استانداری مازندران و وزارت کشور که بر مراقبت فرمانداران در بی‌طرفی از دولت در انتخابات 96 تأکید داشتند، چه جوابی برای مردم خواهند داشت؟! آیا این موارد، مصداق عینی تخلفات انتخاباتی نیست؟! آیا قرار است همچون کپک سر در زیر برف کرده و یا خود را به خواب غفلت بزنند؟!

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه