حمله یاغیان و قانون‌گریزان به مناظر و زیبایی‌های تنکابن

شناسه خبر: NjgyMzI /

اشخاصی که خود را مردان قانون و اخلاق می‌نامند اما امروز در رفتار روحیه هنجارشکن خود را به همگان نمایان کرده‌اند، بعد از تصاحب کرسی‌های شورا، می خواهند چه کمکی به پیشرفت، آبادی و زیباسازی شهر و روستاها انجام دهند؟!

به گزارش تنکابن24، با گذشت چند روز از آغاز مدت زمان قانونی تبلیغات نامزدان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان تنکابن، شاهد به اوج رسیدن تخلفات انتخاباتی نیز هستیم.

در میان این تخلفات که عکس و پوستر برخی از چهره‌های شناخته شده با سابقه عضویت در ادوار گذشته شوراها به چشم می‌خورد، به نظر نگارنده در نقطه اوج یاغی‌گری و دهان‌کجی برخی نامزدان به قوانین انتخاباتی به سر می‌بریم.

با این حال در اولین دیدار شهروندان با این مناظر، پرسش‌هایی در ذهن مردم شکل می‌گیرد که به مرور مجدد آن‌ها می‌پردازیم:

 

- این افراد که پیوسته سعی در تخلف، قانون‌گریزی و بی‌توجهی به مواد و قوانین انتخاباتی دارند، چه کسانی هستند و صلاحیت خود را به چه شکل دریافت کرده‌اند؟!

- چرا تفکر "بنر بزرگ‌تر، رأی بیشتر" قدرت اندیشه های دیگر را از ذهن کُندِ برخی نامزدان ربوده است؟!

- چرا  نامزدان و هواداران آنان به نصب پوستر و  تراکت تبلیغاتی بر روی پُست‌های برق و تلفن و همچنین سطوحی که به صراحت منع شده‌اند، علاقه زیادی نشان می‌دهند؟! آیا سطح سواد و خوانِش فارسی! عاملین این گونه رفتارها جای تأمل ندارد؟!

- هئیت محترم نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تا کنون با چند نفر از این افراد متخلف برخورد کرده است؟!

- این اشخاص که گاهی خود را مردان قانون و اخلاق می نامند، اما امروزه در رفتار روحیه هنجارشکن خود را به همگان نمایان کرده‌اند، بعد از تصاحب کرسی های شورا، می خواهند چه کمکی به پیشرفت، آبادی و زیباسازی شهر و روستاها انجام دهند؟!

- آیا واحد متریک شورای محترم نظارت بر انتخابات، با متر و مقیاس نامزدان متخلف متفاوت است؟! مواد قانونی در خصوص اندازه مجاز پوسترها و بنرها چه می گوید؟

- مسئولیت جمع‌آوری و پاکسازی سطوح مختلف از این ناهنجاری‌ها با چه نهادهایی است و این سازمان‌ها توسط چه کسانی خط دهی می‌شوند؟!

 

قطعا تفكرى كه شهر را آلوده مى كند، آن را نخواهد ساخت!

 

یادداشت: مجید خسروی

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
عباس
یکشنبه ۲۴/اردیبهشت/۱۳۹۶ ۲۰:۱۲:۰۰
عکس منتشر شده ساختگی بوده و دروغ بزرگی است مهندس گلیجانی هیچ پوستری در شهر نچسبانده است.
 
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه