فرماندار ویژه تنکابن:

آیت‌الله هاشمی، چهره‌ای فراجناحی است

شناسه خبر: NjIyMTA /

فرماندار تنکابن گفت: آیت‌الله هاشمی نه متعلق به جناح چپ است و نه راست، بلکه چهره‌ای فراجناحی است.

به گزارش تنکابن24، سید امیر حسینی‌جو در مراسم گرامیداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که عصر امروز در مسجد ولی‌آباد تنکابن برگزار شد با اشاره به سخن معروف حضرت امام که فرمودند فرزندان من در گهواره‌ها هستند، اظهارکرد: آیت‌الله هاشمی، شهید بهشتی، شهید باهنر و مقام معظم رهبری جز این فرزندان بودند که هدایت انقلاب را در اختیار گرفتند.

وی حذف هاشمی رفسنجانی را از تاریخ ناممکن دانست و با اشاره به ملاقات با ایشان در سال 69، یادآور شد: آیت‌الله هاشمی ما را آینده انقلاب نامید و گفت امروز بجای اختلاف باید اتحاد حاکم باشد بنابراین از هر حزب یا گروهی که هستید به دنبال اتحاد باشید چراکه این امر موجب پیروزی ما بر رژیم ستم‌شاهی شد و امروز هم دشمن به دنبال همین اختلافات است.

فرماندار ویژه تنکابن ضمن اشاره به صحبت‌های اخیر آقای هاشمی که گفت اکنون با خیال راحت می‌توانم بمیرم، چراکه مردم راه خود را انتخاب کرده‌اند، اظهار کرد: هرچه شناخت ما بیشتر باشد، موفقیت ما بیشتر خواهد بود کما اینکه دشمن همواره از جهل ما سو استفاده می‌کند.

این مسئول عناوین ذکرشده همچون «اکبر شاه» و... را برای آقای هاشمی اشتباه دانست و متذکر شد: یا صحبت‌های قبلی در حق ایشان اشتباه بود و یا اینکه اظهارات امروز اشکال دارد که دیگر به موضوعات گذشته، اشاره نمی‌شود!

حسینی‌جو خواستار اخلاق‌مداری در همه‌ی محورها شد و گفت: چهره‌هایی هستند که حفظ آن‌ها برای نظام الزام دارد، شخصیت‌هایی که برای انقلاب زحمت کشیدند و نباید سم‌پاشی علیه هم ادامه پیدا کند.

وی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را یک ضایعه بزرگ دانست که تبدیل به درس شد و تأکید کرد: اگر خدا بخواهد کسی موردتوجه قرار گیرد، این اتفاق خواهد افتاد مثل امیرکبیر که بی‌سروصدا در حمام فین کشته شد اما امروز نام او در تاریخ ماندگار است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه تنکابن با انتقاد از افرادی که پیش از رهبری حرکت می‌کنند، تصریح کرد: مگر نه آنکه مقام معظم رهبری از زبیر برای تشبیه آیت‌الله هاشمی استفاده کرد، یا زبیر را نمی‌شناسید یا آقای هاشمی را.

این مسئول آیت‌الله هاشمی را چهره‌ای فراجناحی دانست و افزود: آقای هاشمی نه متعلق به جناح چپ است و نه راست، بلکه چهره‌ای فراجناحی است که انقلابی بود و انقلابی رفت و برای حفظ انقلاب از بسیاری از خواسته‌های خود گذشت.

حسینی‌جو با بیان اینکه آقای هاشمی حتی لحظه‌ای خودش را از امام و رهبری جدا نکرد، گفت: در بعضی محافل افرادی با سن کم از شخصیت‌هایی که 50 یا 60 سال برای انقلاب خدمت کردند، چنان صحبت می‌کنند که گاهی فکر می‌کنم این‌ها نظام را به پیروزی رساندند.

وی در ادامه رمز موفقیت را فقط در حفظ وحدت حول محور ولایت عنوان کرد و افزود: همه باید با در کنار هم قرار گرفتن، زمینه را برای موفقیت در آینده فراهم کنیم.

فرماندار ویژه تنکابن در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات شوراها، متذکر شد: هرکس برای ورود به این عرصه باید از خودش بگوید نه اینکه به تخریب دیگری بپردازد. مردم ما بسیار وفادارند و ما باید خودمان را درست کنیم و فکر نکنیم که وارث انقلاب تعدادی از مسئولینی‌اند که پشت میز هستند.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه