فرماندار ویژه تنکابن:

پروژه ملی برای تنکابن رقم بخورد

شناسه خبر: NjI1NTM /

فرماندار ویژه تنکابن در جلسه شورای حفاظت منابع آب این شهرستان گفت: نبود پروژه ملی در غرب مازندران یک آسیب است و باید پروژه‌ای ملی برای تنکابن رقم بخورد.

به گزارش تنکابن24، سید امیر حسینی جو در جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان تنکابن که با حضور معاون دفتر وزارت برگزار شد، سهم اعتبارات درزمینهٔ تأمین آب شرب را جوابگوی مشکلات تنکابن ندانست و اظهار کرد: مردم سایر شهرها زمانی که متوجه مشکل تأمین آب منطقه ما باوجود حجم بالای بارش می‌شوند، تعجب می‌کنند البته اقدامات خوبی در حوزه شهر و روستا انجام‌شده است اما کفایت جمعیت 160 هزار بومی را نمی‌کند.

وی افزود: بخش قابل‌توجه جمعیت در روستاها هستند و اقتصاد منطقه نیز وابسته به کشاورزی است و این موارد بیانگر نیاز توجه جدی برای حل مشکل امروز و آینده است.

معاون استاندار با اشاره به اینکه حدود 50 درصد روستاها با مشکل کم‌آبی یا بی‌آبی مواجه‌اند، گفت: به دلیل زیرساخت‌های قدیمی و پراکندگی در سنوات گذشته، این مشکلات شکل گرفت که باید دست‌به‌دست هم داد و آن‌ها را رفع کرد.

این مسئول ضمن اشاره به سیلاب دی‌ماه سال گذشته، عنوان کرد: 35 سردهنه ی زراعی به دلیل این سیلاب تخریب‌شده بود و اعتباری برای آن تعیین نشد اما ما با اقدامات درون‌سازمانی تعریف‌نشده این موارد را به‌صورت سنتی بازسازی کردیم.

حسینی جو در پایان خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید بار رفتارهای احساسی سنوات گذشته را که بیش از 250 پروژه ناتمام بود، به دوش می‌کشد و در سه سال اخیر هیچ پروژه جدیدی در تنکابن نداشتیم و این برای غرب مازندران یک آسیب است و باید پروژه‌ای ملی برای تنکابن رقم بخورد. ما انتظار داریم تا با هماهنگی‌های شهرستانی و برنامه‌ریزی‌های 10 ساله بتوانیم مشکلات بخش شهری و روستایی این شهرستان حل شود.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه