در جلسه مدیریت بحران استان مرکزی عنوان شد:

کاهش آلام صاحبان مرغداری‌ها در اولویت است/روند نزولی آنفلوانزا در تالاب میقان

شناسه خبر: NjExMzM /

استاندار استان مرکزی گفت: اقدامات انجام شده در خصوص شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مرکزی هماهنگ و منسجم بوده و این تلاش‌ها جهت جلوگیری از شیوع در دیگر نقاط استان باید ادامه داشته باشد.

تنکابن 24 به نقل از ایسنا، محمود زمانی قمی در جلسه شورای مدیریت بحران استان گفت: شیوع این ویروس به سایر نقاط شهرستان اراک قطعا به نفع جامعه و مردم نیست و اقدامات پیشگیرانه که با همکاری تمامی دستگاه‌ها در حال انجام است، باید به همین منوال ادامه داشته باشد.

وی بیان کرد: کاهش آلام صاحبان مرغداری‌های خسارت دیده در اولویت قرار دارد. سازمان برنامه و بودجه استان نیز در حد توان باید جهت همکاری برای تامین خسارت واحدهای درگیر با این ویروس اقدام کند.

استاندار استان مرکزی افزود: در کشور آمادگی مناسبی جهت مقابله با بحران وجود دارد که این مهم یکی از نقاط مثبت و موثر کشور است.

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: جهاد کشاورزی باید در خصوص تامین میوه شب عید مردم از هم اکنون اقدام کند که با کمبود مواجه نشویم.

زمانی قمی با بیان اینکه امسال نیز مانند سال گذشته برپایی نمایشگاه عرضه محصولات و اقلام عیدانه را نخواهیم داشت، اظهار کرد: این تصمیم به دلیل کمک به فروشندگان و کسبه جهت حفظ رونق بازار فروش اتخاذ شده است.

به گزارش ایسنا، مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی نیز گفت: هزار و 448 قطعه انواع پرندگان مهاجر در این مدت در تالاب میقان اراک جمع‌آوری شده که هزار و 300 قطعه از گونه غاز بوده است.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی بیان کرد: حدود سه روز گذشته در تالاب میقان اراک لاشه جدید دیده نشده که این امر نشان از بهبود وضعیت این بیماری در بین پرندگان مهاجر دارد.

وی عنوان کرد: روند بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در روزهای نخست و تا یک هفته گذشته در تالاب میقان اراک به صورت سینوسی بود که این روند نزولی شده است.

به گزارش ایسنا، فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی نیز گفت: در مدت شیوع ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان 20 گروه انتظامی در شهرستان های خمین، اراک، شازند، خنداب و ساوه تشکیل شده و در کنار سایر دستگاه‌های فعال جهت کنترل و مقابله با این ویروس همکاری دارند.

سردار کیومرث عزیزی بیان کرد: 71 دستگاه حامل طیور از استان‌های دیگر تاکنون قصد عبور از استان مرکزی را داشته‌اند که توسط نیروی انتظامی مورد کنترل قرار گرفتند و هفت دستگاه از این تعداد فاقد مجوز بودند که به دستگاه های مربوطه ارجاع داده شدند. 

انتهای پیام

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه