مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان:

امسال وضعیت آب موجود در سدهای خراسان شمالی بهتر از سال گذشته است

شناسه خبر: NjE5OTk /

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌شمالی گفت: امسال وضعیت آب در سدهای این استان به جزء سد بیدواز اسفراین بهتر از سال گذشته است.

 تنکابن24، ابراهیم علوی در  گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه میزان بارندگی‌ها در سال آبی جدید نسبت به سال آبی گذشته و بلندمدت کمتر بوده است، افزود: این امر این ضرورت را ایجاد کرد تا این شرکت مدیریت صحیح را در خصوص آب‌های جمع آوری شده در پشت سدهای استان را اعمال کند و این امر سبب شد تا ذخیره‌های آب سال گذشته حفظ شود.

به گفته وی میزان بارندگی سال جدید آبی نسبت به سال گذشته با 30 درصد کاهش مواجه بود.

علوی ادامه داد: میزان آب ذخیره شده در سد بیدواز اسفراین 4.7 میلیون متر مکعب بوده این درحالیست که این عدد در سال گذشته 12 میلیون متر مکعب بوده است.

وی با اشاره به اینکه میزان آب ذخیره شده در سال جاری پشت سد شیرین دره 49 میلیون متر مکعب است، اظهار کرد: این رقم در سال گذشته 38.6 میلیون متر مکعب بوده است. همچنین میزان آب ذخیره شد در سد بارزوی شیروان در سال جاری به 18 میلیون متر مکعب رسید اما این میزان در سال گذشته 17.7 میلیون متر مکعب بود.

وی با بیان اینکه مجموع آبی که هم اکنون در پشت سدهای این استان وجود دارد 74 میلیون مترمکعب است، افزود: این رقم در سال گذشته به 68 میلیون متر مکعب آب رسید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌شمالی خاطرنشان کرد: وضعیت آب موجود در سدهای استان موجب نمی‌شود که مردم نسبت به صرفه جویی و مصرف صحیح آب به خصوص در حوزه کشاورزی توجه جدی نداشته باشند.
انتهای پیام

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه