کارآفرین شایسته تقدیر سال 95 استان هرمزگان:

نیازمند کمک مسئولین برای توسعه فضای کارگاهی هستیم

شناسه خبر: NjE5OTM /

کارآفرین خیر و شایسته تقدیر سال 95 استان هرمزگان بابیان اینکه ظرفیت سفارشمان خیلی خوب است و شرایط جذب بیشتر را داریم اما امکانات و فضایمان جوابگوی این ظرفیت نیست، خاطرنشان کرد: از استانداری و هرجایی که فکر می‌کردیم بتواند برایمان کاری انجام دهد درخواست کمک کردیم و امیدواریم مسئولین هم درخصوص تأمین فضای کارگاهی با ما همکاری کنند.

 تنکابن24، میترا قاسمی‌راد در گفت‌وگو با ایسنا،  اظهار کرد: موسسه خیریه بیماران خاص استان هرمزگان از سال 82 افتتاح‌شده و رویکردی خیر محور داشته است و کارآفرینی بنده در زمینهٔ توانمندسازی بیماران خاص و اشتغال‌زایی برای آن‌ها بوده است که با توجه به اینکه در این موسسه با قشر جوان بیمار در ارتباط بودیم شرایط کار را برایشان فراهم کردیم.

وی بابیان اینکه از سال 92 شروع به آموزش رایگان به بیماران کردیم و پس‌از آن شرایطی را برای تولید  و عرضه محصولات به بازار فراهم کرده‌ایم، افزود: به‌این‌علت که اکثر بیماران تحت حمایت این موسسه  جوان بودند و مداوم از ما برای ادامه درمان و هزینه دارویی‌شان درخواست کمک داشتند و حتی متقاضی کار بودند، با توجه به مکانی که موسسه در بیمارستان  در اختیار داشت، با همکاری فنی و حرفه‌ای شرایط کلاس‌های آموزشی را برقرار کردیم.

مدیرعامل موسسه خیریه بیماران خاص استان هرمزگان با اشاره به اینکه به کمک خیرین امکاناتی را تهیه کردیم و فنی و حرفه مربیانی را به‌صورت رایگان در اختیار ما قرار داد، عنوان کرد: بسیاری از بیماران مجبور بودند زمان زیادی را در فضای درمانی قرار بگیرند و این موسسه شرایطی را فراهم کرد که از این زمان را صرف آموزش کنند.

قاسمی‌راد این نوع از آموزش و کارآفرینی برای بیماران خاص را یک ایده نو که شاید تاکنون در مکان بیمارستانی استفاده نشده بود، دانست و افزود: شروع به برگزاری کلاس‌های چرم، زیور آلات، خیاطی، چرم، پرورش قارچ کردیم و حتی توانستیم در مکان بیمارستانی قارچ پرورش دهیم و در حال حاضر این موسسه اولین تولیدکننده کیف سلامت در استان بوده و بیشتر فعالیت‌مان در خصوص تولید پوشاک و چرم است.

وی با اشاره به اینکه موسسه خیریه بیماران خاص استان هرمزگان برای بیش از 50نفر اشتغال‌زایی کرده است، اضافه کرد: این موسسه بیماران تالاسمی، هموفیلی، ام‌اس، دیالیز و سرطان بزرگ‌سال را تحت حمایت درمانی و حاشیه درمان خود قرار داده و  در حال حاضر بیشتر افراد شاغل در کارگاه از بیماران تالاسمی و ام‌اس هستند.

مدیرعامل موسسه خیریه بیماران خاص استان هرمزگان با بیان اینکه این موسسه فعالیت کارآفرینی خود را  از صفر شروع کردیم و مشکلات بسیار زیادی سر راه داشته است، بیان کرد: انگیزه کار بیماران فعال در کارگاه آنقدر خوب است که سعی می‌کنیم مشکلات را پشت سر بگذاریم و به توسعه و پیشرفت کار فکر کنیم.

قاسمی‌راد بزرگ‌ترین مشکل این موسسه را نداشتن مکانی مناسب برای توسعه کارگاه دانست و ابراز کرد: در حال حاضر 128 نفر آماده‌اند که در کلاس‌های آموزشی رایگان مان شرکت کنند اما مکانی برای توسعه کارگاه ندارم.

این کارآفرین شایسته تقدیر سال 95 استان هرمزگان با اشاره به اینکه در حال حاضر 17 نفر از بیماران این موسسه آموزش دیده‌اند و متقاضی کار هستند، تصریح کرد: متاسفانه به علت کمبود فضا نمی‌توانیم آن‌ها را جذب کنیم.

وی بابیان اینکه ظرفیت سفارشمان خیلی خوب است و شرایط جذب بیشتر را داریم اما امکانات و فضایمان جوابگوی این ظرفیت نیست، خاطرنشان کرد: از استانداری و هرجایی که فکر می‌کردیم بتواند برایمان کاری انجام دهد درخواست کمک کردیم و امیدواریم مسئولین هم درخصوص تأمین فضای کارگاهی با ما همکاری کنند.

مدیرعامل موسسه خیریه بیماران خاص استان هرمزگان با تأکید بر اینکه این موسسه کار خود را تازه شروع کرده و تولیدات آن در حال حاضر تنها استان هرمزگان را تحت پوشش قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: ظرفیت پیشرفت و توسعه کار را داریم اما به علت اینکه تنها راه درآمدمان فروش اجناس تولیدی‌مان است امکاناتمان جوابگو نیست و اگر توسط مسئولین و خیرین حمایت شویم و مکانی مناسب فراهم شود که لااقل اجاره پرداخت نکنیم، می‌توانیم کارمان را توسعه داده و خارج از استان را هم پوشش دهیم.


انتهای پیام

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه