آلمان در حال تبدیل شدن به جولانگاه جنبش زیرزمینی نئونازی

شناسه خبر: NjE5ODk /

رسانه‌های آلمان هشدار دادند، نبودن سیاست درست مهاجرت صدراعظم آلمان به ثمر نشسته چراکه آلمانی‌ها به سمت جنبش‌های راست افراطی و مسلح کردن خودشان متمایل شده و قصد دارند کنترل سرزمین‌شان را به دست بگیرند.

تنکابن 24 به نقل از ایسنا، خبرگزاری دویچه‌وله گزارش داد: در جریان سال ۲۰۱۶، حدود ۴۵۰ حکم بازداشت در آلمان در ارتباط با افراط‌گرایان راست افراطی صادر شد. تعداد جرایم خشونت‌آمیز صورت گرفته علیه پناهجویان نیز در سال ۲۱۰۵ نسبت به سال ۲۰۱۴، پنج برابر شده است.

گروه‌های راست افراطی کوچک‌تر مجبور شده از نظرها پنهان شوند و به گروه‌های زیرزمینی تبدیل شوند و در حال حاضر به یک نیروی سازمان یافته تبدیل شده‌اند که قصد دارند برای حل مشکلاتی که ادعا می‌کنند برلین از رسیدگی به آنها امتناع می‌کند، سلاح تهیه کنند.

وزارت کشور آلمان در گزارش سالانه خود درخصوص دفاع از قانون اساسی گفت: اقدامات ضد پناهجویان به ابزار اشاعه ایدئولوژی‌های افراط‌گرایان جناح راست تبدیل شده است. افراط‌گرایان جناح راست با یکدیگر ارتباط برقرار کرده‌اند. تعداد رسمی اعضای راست افراطی در پایان سال ۲۰۱۶، ۲۳ هزار تن بود.

گزارشات مدعی هستند که افرادی که به گروه‌های افراطی جناح راست متمایل شده‌اند، کانال‌هایی را برای خریداری تسلیحات ایجاد می‌کنند.

خبرگزاری دویچه‌وله به وب‌سایت «آلمان، ترس از مهاجران» اشاره کرد که متعلق به ماریو رونش فعال راست افراطی آلمان است که در حال حاضر در مجارستان زندگی می‌کند.

این وب‌سایت به آلمانی‌ها اجازه می‌دهد تا کمان‌های پولادی و سلاح‌های غیرکشنده که با گلوله‌های پلاستیکی کار می‌کنند، خریداری کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد که آستانه خشم عمومی در آلمان به سر رسیده و کاربران رسانه‌های اجتماعی به راحتی نارضایتی خود را ابراز می‌کنند. عدم تمایل مرکل به حل این مشکل باعث شده تا مردم خشونت را در نظر بگیرند. مردم معتقدند اگر دولت دیگر قادر نیست از مرزها و مردمش در برابر تروریسم دفاع کند، خودشان سازمان‌هایی تشکیل داده و متوسل به خشونت می‌شوند و خودشان را مسلح خواهند کرد.

همزمان با تلاش‌های روسیه و ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا برای سرکوب تروریست‌ها در عراق و سوریه، حملات تروریستی در اروپا افزایش یافته است. شهروندانی که احساس درماندگی می‌کنند می‌توانند به راحتی به سمت برنامه‌های افراط‌گرایی و سیاست‌های افراط‌گرایان متمایل شوند. آلمان باید هرچه سریع‌تر نیروی سیاسی راست افراطی سازمان یافته خود را کاهش دهد.

انتهای پیام

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه