هدف اصلی عملیات هلی‌برن آمریکا در سوریه دستگیری رهبر داعش بود

شناسه خبر: NjE5NTc /

روزنامه تایمز مدعی شد اطلاعاتی دارد که نشان می‌دهد هدف اصلی عملیات هلی برن روز یک‌شنبه آمریکا در نزدیکی دیرالزور سوریه، دستگیری رهبر داعش بوده است.

تنکابن 24 به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام روزنامه تایمز، فرماندهان آمریکایی اطلاعاتی مبنی بر حضور ابوبکر بغدادی، رهبر داعش در منطقه انجام عملیات دریافت کردند و روز یک‌شنبه علمیات هلی برن خود در شرق سوریه در نزدیکی شهر دیرالزور را انجام دادند. این عملیات بنا بر اعلام پنتاگون به کشته شدن 25 عضو داعش و اسارت چند تن دیگر انجامید.

سخنگوی پنتاگون نیز روز دوشنبه اعلام کرد که ائتلاف بین‌المللی توانسته عملیاتی "موفق" را علیه رهبران داعش در دیرالزور اجرا کند. او اما اشاره‌ای به نام این رهبران نکرد و نگفت آیا در میان دستگیرشدگان شخص با اهمیت ویژه‌ حضور دارد یا نه.

بنا بر اعلام تایمز مسئولان آمریکایی توانسته‌ بودند تحرکات ابوبکر بغدادی را که بسیار نادر قابل ردگیری است، هنگام خروج از شهر دیرالزور و حرکت به سوی شهر رقه رصد کنند و عملیات هم برای دستگیری وی بوده است.

مسئولان پنتاگون ماه گذشته میلادی گفته بودند با وجود تمامی اقداماتی که علیه رهبر داعش انجام داده‌اند، او هنوز زنده است و این گروه را رهبری می‌کند.

انتهای پیام

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه