اکثریت آلمانی‌ها از صدراعظمی مجدد مرکل حمایت می‌کنند

شناسه خبر: NTgwMzk /

نتایج یک نظرسنجی نشان داده همچنان اکثریت آلمانی‌ها از تصمیم آنگلا مرکل جهت کاندیداتوری پست صدر اعظمی آلمان برای چهارمین بار حمایت می‌کنند. همچنین این نظر سنجی حاکی از آن است که شانس مارتین شولتز برای رقابت با مرکل بیشتر شده است.

 تنکابن24،  به نقل از دویچه وله، این در حالی است که زیگمار گابریل، معاون مرکل و رقیب او در انتخابات برای صدر اعظمی در جایگاه پایین‌تری از او قرار می‌گیرد.

براساس یک نظرسنجی که نتایجش روز جمعه منتشر شد، حدود دو سوم آلمانی‌ها می‌گویند از تصمیم آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان برای کاندیداتوری برای چهارمین دور صدر اعظمی در انتخابات سال آینده استقبال می‌کنند.

این نظرسنجی که با حمایت شبکه ZDF آلمان صورت گرفته نشان داد که ۶۴ درصد از مردم این کشور از تصمیم صدر اعظم آلمان برای کاندیداتوری حمایت می‌کنند و ۳۳ درصد با چهارمین کاندیداتوری او برای صدر اعظمی مخالفند.

همچنین در میان حامیان حزب راست میانه‌رو اتحاد دموکرات مسیحی آلمان میزان محبوبیت مرکل ۸۹ درصد بوده است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد اگر انتخابات همین فردا (یکشنبه) برگزار شود، بلوک محافظه کار مرکل که در آن اتحاد سوسیال مسیحی نیز حضور دارد حدود ۳۶ درصد آراء را کسب کرده و همچنان حزب اول خواهد بود.

در مقام مقایسه حزب رقیب متعلق به زیگمار گابریل موسوم به حزب سوسیال دموکرات تنها ۲۱ درصد رای کسب می‌کند.

براساس این نظرسنجی احزاب بلوک متعلق به مرکل رای کافی برای تشکیل ائتلاف با سبزها و همچنین حزب میانه‌رو موسوم به دموکراتیک آزاد خواهند داشت.

با این حال رای احزاب چپ گرا برای تشکیل ائتلاف موسوم به "قرمز ـ قرمز ـ سبز" که در آن  احزاب سوسیال دموکرات حزب چپ و سبزها حضور داشته باشند کافی نخواهد بود.

همچنین نتایج این نظرسنجی در خصوص حمایت رای دهندگان از این که چه کسی رهبرحزب سوسیال دموکرات باشد نشان داد که مارتین شولتز، رئیس فعلی پارلمان اروپا بسیار جلوتر از زیگمار گابریل است و ۵۱ درصد شولتز را به عنوان کاندیدای این حزب برای صدر اعظمی حمایت کرده‌اند. در حالی که زیگمار گابریل تنها از حمایت ۲۱ درصد برخوردار بوده است.

انتهای پیام

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه