دانفورد: ظرفیت‌های ارتش آمریکا باید برای آینده تغییر کند

شناسه خبر: NTg2OTI /

ریس ستاد مشترک ارتش امریکا می‌گوید، ارتش باید بتواند ظرفیت‌های خود را برای رویارویی با ایران، روسیه، چین و کره شمالی تقویت کند، تا برای آینده آماده باشد.

 تنکابن24، به نقل از پایگاه خبری ارتش آمریکا، ژنرال جوزف دانفورد،‌ رییس ستاد مشترک ارتش امریکا در جریان سخنرانی در نشست دفاع ملی "ریگان" در کالیفرنیا بار دیگر گفت: درحالیکه استفاده بیش از حد و بیهوده از بودجه باعث بروز برخی فرسایش ها در تقویت ارتش آمریکا شده است، نیروهای دفاعی آمریکا هنوز بهترین در جهان هستند و می توانند هم به دفاع از کشور و هم به دفاع از متحدان بپردازند.

وی ادامه داد: من کاملا مطمئن هستم که نیروهای مشترک ما امروز برتری قابل توجهی را نسبت به هر دشمن بالقوه‌ای دارند.

ژنرال دانفورد گفت:‌ بیش از 275 هزار نیروی نظامی آمریکایی در سراسر جهان مستقر هستند. عملکرد آنها بستگی به پیچیدگی اوضاع جهانی امروز دارد. این مساله همچنین بازتاب نقش اساسی آمریکا در مواجهه با چالش های موجود است. من به سراسر جهان سفر کرده و با رهبران نظامی و مقام های سیاسی ارشد دیدار کردم و به این نتیج رسیدم که آمریکا یک کشور ضروری و ضامن نظم جهانی است که هم صلح را برای خودمان و متحدانمان به ارمغان آورده و هم از زمان جنگ دوم جهانی باعث رونق اقتصادی شده است.

وی ادامه داد: ارتش آمریکا باید کاملا در مقابله با روسیه، چین،‌ کره شمالی و ایران توانمند باقی بماند. من نمی گویم که درگیری با این کشورها اجتناب ناپذیر است. این مساله باید باعث شود تا ما برنامه ریزی کنیم و ظرفیت هایمان را تقویت کنیم. ایجاد این ظرفیت ها نیازمند تغییرات در نیروی مشترک است. ما کشوری هستیم که در سطح جهانی تصمیم گیری و عمل می کنیم. ارتش باید فناوری های جدید یا راه های نوین را برای استفاده از تکنولوژی های کنونی ارتقا دهد.

رییس ستاد مشترک آمریکا همچنین گفت: آمریکا باید در ادغام تمامی عناصر قدرت ملی برای منفعت بردن بهتر عمل کند. جنگ کلاسیک با یک عامل دولتی احتمالا در آینده ای نزدیک صورت نمی گیرد اما عدم درگرفتن جنگ کلاسیک را نباید صلح دانست. آمریکا با این فرض عمل می کند که یک کشور در جنگ یا صلح است اما سایر کشورها به این روش عمل نمی کنند. روسیه، چین، کره شمالی و ایران کشورهایی هستند که فعالیت های نظامی خود را برای منفعت بردن با سیاست، اقتصاد،‌ اطلاعات و توانایی های سایبری مخلوط می‌کنند.

وی ادامه داد: روسیه در رقابت خصمانه ماهر است چون از نظر نظامی قدرتمند است. هدف روسیه تاثیر گذاری بر ظرفیت های آمریکا و متحدانش برای کسب بیشتر قدرت است. چین نیز همین کار را می کند. پیشرفت آمریکا در قرن 21 نیازمند فهم کامل این اقدامات و تقویت قدرت واکنش موثر است. اگر ما نتوانیم همین الان سرمایه گذاری صحیحی داشته باشیم و برای رقابت اقدامات ضروری را انجام نبدهیم،‌ برتری های ما به فرسایش می افتد بدون این سرمایه گذاری و انطباقی وجود داشته باشد.

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا همچنین گفت: باید در کشور در زمینه امنیت ملی یک اتفاق نظر وجود داشته باشد. ما باید برای آنچه که برایش ایستادگی کردیم، اتفاق نظر داشته باشیم و بعد می توانیم درباره آنچه که باید انجام دهیم،‌ گفت و گو کنیم.

انتهای پیام

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه